HP, 16 İnçlik İlk Oyun Bilgisayarı Pavilion Gaming 16’yı Tanıttı

HP’nin oyun dizüstü bilgisayarları rekabete kıyasla her zaman nispeten uysaldı, ancak oyun tarafı, uygun fiyatlı bir 16 inç oyun dizüstü bilgisayarı patlatmak gibi küçük bir deneme yapıyor gibi görünüyor.

HP Pavilion Gaming Laptop 16, bu Haziran’da 799 dolardan başlayacak.

  • İşte en iyi oyun dizüstü bilgisayarları ve VR’ye hazır en iyi dizüstü bilgisayarlar
  • Şimdi oynamak için en iyi PC oyunlarını ve en iyi Xbox Game Pass PC oyunlarını görün
  • Şu anda mevcut olan en ucuz oyun dizüstü bilgisayarlarına göz atın

HP Pavilion Oyun Dizüstü Bilgisayarı 16 tasarımı, bağlantı noktaları ve teknik özellikleri

HP Pavilion Gaming Laptop 16, 16 inçlik bir dizüstü bilgisayar olmasına rağmen öncekiler kadar hantal görünmüyor, ancak tasarım hemen hemen aynı: yumuşak. Siyah kapak, brüt yeşil HP logosuna ev sahipliği yaparken, iç kısımda düz siyah bir güverte ve yeşil bir klavye bulunur. Yorgun bütçe oyun tasarımını haykırıyor.

16 inçlik bir dizüstü bilgisayar için HP Pavilion 16 oldukça hafif. Sadece 5,2 pound ve 14,6 x 10,3 x 0,9 inç boyutlarında geliyor.

Bağlantı noktaları açısından , bu makine bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, iki USB A Tipi bağlantı noktası, bir USB C Tipi bağlantı noktası , bir RJ45 Ethernet bağlantı noktası, bir kulaklık jakı, bir SD Kart yuvası ve bir güç jakı paketliyor.

HP Pavilion Oyun Dizüstü Bilgisayarı 16’nın iki yapılandırması vardır. Başlangıç ​​yapılandırması Intel Core i5-10300H işlemci, 6GB VRAM’li Nvidia GeForce GTX 1660 Ti, 8GB RAM ve 32GB Intel Optane belleğe sahip 512GB SSD sunuyor. Diğer yapılandırma aynı GPU’yu tutar, ancak sizi Core i7-10750H CPU, 12GB RAM, 256GB SSD ve 1 TB HDD’ye kadar çıkarır.

HP Pavilion Gaming Laptop 16 ekran, klavye ve ses

HP Pavilion Gaming Laptop 16 ile alabileceğiniz iki panel vardır, her ikisi de 16 inç, 1920 x 1080 ekranlardır. Biri,% 72 NTSC renk gamı ​​ve 300 nit parlaklık veren 144Hz bir ekran. Diğeri ise% 45 NTSC renk gamı ​​ve 250 nit parlaklık ile 60Hz paneldir.

Klavyede tam boyutlu bir sayısal tuş takımı bulunuyor ve tuşları, fotoğraflarda göründüğü kadar sevimsiz gelen “asit yeşili” bir renkle arkadan aydınlatılıyor. Ve her zaman olduğu gibi, bu HP dizüstü bilgisayar Bang & Olufsen dışında hiçbiri çift hoparlör sporu yapacak.

HP Pavilion Oyun Dizüstü Bilgisayarı 16 pil ömrü

HP, pil ömrünü resmi olarak HP Pavilion Gaming Laptop 16’da derecelendirmedi. Bununla birlikte, 3 hücreli, 52,5 Wh Li-ion polimer pil gibi ne tür bir pil taşıdığını biliyoruz. Çok büyük bir pil değil, bu yüzden bu makineden çok uzun pil ömrü elde edemeyeceğinizi düşünüyoruz, ancak kendimiz test edene kadar kesin olarak bilemeyiz.

Görünüm

17 inçlik dizüstü bilgisayarlar benim zevkime göre biraz fazla büyük, ama belki 16 inçlik bir dizüstü bilgisayar endüstrinin ihtiyacı olan şey. HP Pavilion Oyun Dizüstü Bilgisayarı 16’ya el atmak ve bunun ne anlama geldiğini görmek için heyecanlıyız. Haziran ayında piyasaya çıktığında gelecekteki incelememiz ve karşılaştırmalar için bizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top