FIBA ve Euroleague Tüm Organizasyonları Durdurdu

fiba.jpg

Yaşanan virüs salgını nedeniyle Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve Euroleague tüm organizasyonlarını durdurma kararı aldı.

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tüm maçları erteledi. FIBA’dan yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle mevcut durumun değerlendirildiği, oyuncuların, antrenörlerin, yetkililerin, taraftarların sağlığı ve güvenliğini korumak adına tüm FIBA müsabakalarının yarından itibaren ertelendiği kaydedildi.

Açıklamada, FIBA’nın gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceği ve uygun şartların oluşması halinde maçların oynanıp oynanmayacağı konusundaki seçenekleri değerlendireceği ifade edildi.

EUROLEAGUE YÖNETİMİ DE ASKIYA ALDI;

Euroleague yönetimi, Euroleague’de bugün oynanacak olan müsabakalar öncesinde iptal kararı aldı. Müsabakalar ikinci bir duyuruya kadar oynanmayacak.

Dünyada yaşanan koronavirüs salgını sonrası bir çok spor organizasyonları iptal edilirken basketbolda Euroleague müsabakaları iptal edildi. Euroleague’in resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle ikinci bir açıklamaya kadar organizasyondaki tüm maçların askıya alındığını bildirildi.

ANADOLU EFES KAMPI İPTAL ETMİŞTİ;

Bu akşam Euroleague’de Valencia Basket’i konuk edecek olan Anadolu Efes, Euroleague’in koronavirüs açıklamasının ardından kampı iptal etti ve basketbolcuları da evlerine yolladı.

 İspanyol ekibi Valencia ise Anadolu Efes maçı öncesi son idmanını iptal etti ve İspanya’dan özel uçağı İstanbul’a çağırdı. Valencia’nın uçak gelir gelmez İspanya’ya dönmeyi planladığı ifade edildi.

Efes, Euroleague’in 29. haftasında bu akşam saat 20.30’da İspanyol ekibi Valencia Basket ile mücadele edecekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top