Formula 1 Bahreyn GP, Koronavirüs Nedeniyle Seyircisiz

b.jpg

Formula 1’de Çin Grand Prix’in corona virüsü nedeniyle iptal edilmesinin ardından, bir kötü haber de Bahreyn için geldi. 19-22 Mart tarihlerindeki F1 Bahreyn GP, seyircisiz olarak yapılacak.

12-15 Mart tarihlerinde Avustralya Grand Prix ile start alacak olan Formula 1’de, sezonun ikinci yarışı olan Bahreyn de koronavirüsten etkilendi. Bahreyn GP organizatörlerinin yaptığı açıklamaya göre, ülkede görülen koronavirüs salgını nedeniyle 19-22 Mart tarihlerinde koşulacak Bahreyn GP’nin seyircisiz olarak yapılacağı duyuruldu.

Sezon öncesi yapılan toplantılar sonucunda koronavirüs salgını sebebiyle Çin Grand Prix iptal edilirken, Bahreyn Grand Prix de koronavirüsten etkilenen bir diğer Grand Prix oldu.

Pazar sabahı yayınlanan bildiride Bahreyn, 2020 F1 sezonunun ikinci yarışının sadece televizyonda yayınlanan bir etkinlik olacağını açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi: “Bahreyn Grand Prix’sini sadece katılımcılara yönelik bir etkinlik olarak tutma kararı aldık.”

“Formula 1’e ev sahipliği yapan bir ülke olarak, taraftarların ve yarış katılımcılarının refahını dengelemek çok büyük bir sorumluluk.”

“Coronavirüs’ün küresel çapta yayılmaya devam ediyor olması göz önüne alındığında, halka açık olan ve binlerce uluslararası turist ile yerel taraftarın yakın bir alanda etkileşime girmesine izin veren büyük bir spor etkinliği düzenlenmesi, şu anda yapılacak en doğru şey olmayacak.”

“Ancak sporun ve organizatörlerin önemli derecede etkilenmesini önlemek amacıyla, yarış hafta sonu sadece televizyonda yayınlanan bir etkinlik olarak devam edecek.” 

“Seyahat etmeyi planlayan pek çok kişinin bu konuyla ilgili ne kadar hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz, ancak önceliğimiz güvenliğimiz olarak kalmalı.”

Bu, F1 tarihinin ilk seyircisiz yarışı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top