Twitter’da Büyük Yenilik! Uçan Tweet ‘Fleet’ Geliyor.

Twitter, yeni bir özelliği devreye almaya hazırlanıyor. Sosyal ağ, kullanıcıların paylaştıkları tweet’lerin 24 saat sonra silinmesini sağlayacak yeni özelliğin testlerine başladı.

Tweet’lerin kalıcılığından sıkılan kullanıcıları fark eden Twitter, yeni bir özelliği devreye aldı. Fleets adlı özellik, paylaşılan tweet’lerin 24 saat sonra silinmesini sağlıyor. Yeni özellik, henüz test aşamasında.

ABD merkezli sosyal ağın kararı, bazı Twitter kullanıcılarının, tweet’lerin kalıcılığından şikayetlerinin artmasının ardından geldi. 280 karakterlik fleets, normal tweet’lerden farklı olarak retweet edilemiyor ve beğenilemiyor. Yeni özelliğe doğrudan mesaj ve emojilerle yanıt verilebilecek.

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump gibi yüksek profilli kullanıcılara sahip olmasına rağmen, kullanıcı sayısında büyüme ve reklam geliri açısından Facebook ve Google gibi diğer teknoloji devlerinin gerisinde kaldı. Durumun farkında olan şirket, 24 saat kalıcı özelliğe tweet’ler sayesinde insanların sıradan, günlük düşüncelerini paylaşma hareketlerinin daha yoğun olacağını düşünüyor.

Belirli bir süre sonra kaybolan paylaşımlar ilk olarak Snapchat’te ve ardından Instagram ve Facebook hikayelerde de kullanıma sunulmuştu. Bu örneklerin yanısıra WhatsApp’taki “Durumlar”da da 24 saat sonra kaybolan yazı, fotoğraf, video ve GIF’ler paylaşılabiliyor.

Twitter yapılan testlerin ardından “Fleet” özelliğini diğer ülkelerde de aktif hale getirmeyi planlıyor. Sosyal ağın resmi blogunda yeni özellik ile ilgili bilgi veren Twitter’ın ürün yöneticisi Mo Al Adham, “Fleet”i kısa süreli anlık fikirlerin paylaşılması için geliştirdiklerini belirtti.

Fleet’lerin tweet atma konusunda kendilerini rahat hissetmeyen kullanıcıların etkileşimini artırmasını beklediklerini ifade eden Mo Al Adham, “Başlattığımız testin sonuçlarına ve kullanıcıların geri bildirimlerine göre Fleet’leri diğer ülkelere de açacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top