ABD’de En Çok İzlenen Film “Görünmez Adam”

maxresdefault.jpg

Vizyona giren filmlerin ilk gün hasılatları, genel olarak filmin elde edeceği toplam hasılatı öngörmek adına bazı ipuçları veriyor. Daha önce birçok kez örneğine şahit olduğumuz bu durum, bahsi geçen filmlerinin başarısı hakkında da yorum yapılabilmesini ağlıyor. Ülkemiz de dâhil olmak üzere birçok bölgede 28 Şubat günü vizyona giren Görünmez Adam filmi, ilk gününde rakiplerini geride bırakarak başarılı bir hasılat elde edeceğinin sinyallerini verdi.

H.G. Wells’in ünlü eseri The Invisible Man’den uyarlanan film, takıntıyı konu alan gerilim dolu hikayeyi farklı bir bakış açısı ile ele alıyor. Yazar/Yönetmen Leigh Whannell ise, filmin daha önce izlediğimiz versiyonlarının odağında yer alan ana karakterin yerine kurban olan Cecilia üzerinden bir hikaye inşa etmeyi tercih etmiş. 

Daha önceden hatırladığımız hikayeyi bu defa Adrian Griffin tarafından hapsedilen, yetenekli bir mimar olan Cecilia Kassın bakış açısından izliyoruz. Hem temposu yüksek hem de bol gerilimli filmde Elisabeth Moss, başarıyla oyunculuğu ile göz dolduruyor.

Görünmez Adam Filmi Konusu:

Bilim kurgu edebiyatının 1993 yılında sinemaya uyarlanan filmde görünmez olmanın bir yolunu bulan ama bunun sonucunda zamanla akli dengesini kaybetmeye başlayan bir adamın hikayesi anlatılıyordu. 2020 günümüz versiyonunda ise Frankestein, Dracula gibi klasik canavar filmlerinden de sıyrılarak, eski erkek arkadaşı tarafından şiddete maruz kalan Cecilia’nın görünmez bir adam olarak karşısına çıkan eski erkek arkadaşı ile yaşadıkları anlatılacak.

Filmin genel anlamda konusu; zeki bir bilim insanı olan Cecilia eski erkek arkadaşı tarafından şiddet görmüş ardından onun intihar haberini almıştır. Ancak erkek arkadaşının (Oliver Jackson-Cohen) öldüğüne ikna olmayan Cecilia kız kardeşinin yanına taşınır ve yeni bir hayata başlamak ister. Bir süre sonra birisi tarafından takip edildiğini fark eden Cecilia takip eden kişinin erkek arkadaşı olduğunu fark eder ancak onu kimse görememektedir ve Cecilia bunu ispatlamak zorunda kalır.

Son dönemin en dikkat çeken gerilim dizilerinden biri olan Haunting of Hill House dizisi ile karşımıza çıkan Oliver Jackson-Cohen filmde Elizabeth Moss’un hayat verdiği Cecilia’nın eski erkek arkadaşı yani görünmez adamı canlandıracak. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Hariet Dyer, Aldis Hodge, Storm Reed gibi isimler de yer alıyor.

Yönetmen / Senaryo : Leigh Whannel

Görüntü Yönetmeni : Stefan Duscio

Müzik : Benjamin Wallfisch

Oyuncular : Elisabeth Moss, Oliver Jackson, Storm Reid, Aldis Hodge, Harriet Dyer, Anthony Wong, Michael Dorman…

ABD / Fantastik-Korku-Gerilim / 125 Dk.

Fragman:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top