Ücretsiz Deneme Sürümünü Kaldıran Netflix Türkiye Abone Olmayanlara Ücretsiz Film Sundu!

Netflix Türkiye’deki 30 günlük deneme sürümünü kaldırdı. Ancak hala platformu ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Çünkü platform orijinal filmlerinden birini kısa süreli erişime sundu.

Netflix, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de 30 günlük deneme sürümünü durdurma kararıyla gündeme oturmuştu. Ancak platformun global yeni kampanyasıyla beraber bir filmlik de olsa platformu deneyebilirsiniz. Popüler çevrim içi yayın servisi sevgililer günü öncesi yayınladığı yeni filmi To All the Boys: P.S. I Still Love You için yeni bir kampanyayı tetikledi. To All the Boys I’ve Loved Before filminin devamı olan yapım öncesi ilk filmi izlemek isteyen herkes için film ücretsiz olarak sunuluyor. Platform üzerinde herhangi bir hesaba ihtiyaç duymadan veya hesap girişi yapmadan ilk filmi izleyebilirsiniz. Böylelikle platform hem ikinci filme hazır olmanızı istiyor hem de ilk filmin sizi platforma çekecek kadar çekici olmasını umuyor.

Söz konusu ücretsiz erişimin 9 Mart‘a kadar devam edeceğini kaydedelim. Filmi izlemek için doğrudan platformun resmi sayfasına girmeniz yeterli. Daha sonra sayfayı aşağı kaydırırsanız, filmin listelendiğini göreceksiniz. Platformun benzer bir stratejiyi geçmişte farklı yapımlarla farklı ülkelerde denediğini de not düşelim. Filmin konusundan da kısaca bahsetmek gerekirse; To All the Boys I’ve Loved Before filminde ana karakterimiz Lara Jean, aşık olduğu erkeklere gizli mektuplar yazıyor. Bu mektupların muhatabı beş kişiye birden gönderilmesiyle beraber Lara’nın hayatı alt üst oluyor.

 Yapımın devam filmi To All the Boys: P.S. I Still Love You, 12 Şubat’ta yayınlandı.

Netflix, ücretsiz deneme sürümünü Türkiye’den önce Birleşik Krallık ve Meksika’da da iptal etmişti.

Bundan 6 ay önce Türkiye’de 1,5 milyon ücretli abonesi olan Netflix’in yeni kampanyalarla beraber üye sayısında ne gibi bir artış olacağı merak konusu diyebiliriz. Son olarak Netflix’in globalde 2019’un son çeyreğinde 5,47 milyar dolar, yıl boyunca ise 20,16 milyar dolar gelir elde ettiğini belirtelim.

Netflix Türkiye’nin bu yeniliğin devamında ne gibi kampanyalar yapacağını ise merakla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top