Galaxy Z Flip: Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonu ve Özellikleri

Galaxy S20 ailesinin tanıtımında tüm ilgiyi üzerine çeken katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Flip, benzerlerinden ayrılan bir detayla geliyor.

Samsung’un ekranı katlanabilen yeni telefon modeli Galaxy Z Flip modeli 6.7 inç’lik Dynamic AMOLED ekranla geliyor ve 2636×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazın ekranı 1100 nit parlaklığa ulaşabiliyor ve 2.000.000:1 kontrast oranı ile dikkat çekiyor. Tasarım tarafına baktığımızda menteşenin olduğu kısmın iki kenarına küçük kauçuk parçaları dahil eden Güney Koreli şirket; olası darbelerin etkisini düşürmek istemiş. Ekran çerçeveleri ise kalın ve çok biraz da yüksek görünüyor. Bu sayede kapak kapatıldığında ekranın darbe alması engelleniyor. Galaxy Z Flip’in yazılımı alt ve üst ekranda iki ayrı pencere çalıştırılmasına izin veriyor. Uyumlu uygulamaları alt ekrana kontrol panelini yerleştirebilecek. Dış kısımda da gerekli bilgilerin okunabileceği ve özçekim vizörü olarak kullanılacak 1.06 inçlik küçük bir AMOLED dokunmatik bir ekran daha yer alıyor.

Samsung Galaxy Z Flip, katlanabilir cam kullanıyor;

Samsung’un tescilli bükülebilir Ultra İnce Camı (UTG) sayesinde cihaz görsel anlamda seviye atlarken görüntü kalitesini de halihazırda kullandığımız akıllı telefonlarla eş düzeyde tutabiliyor. Sonsuz Ekran tasarımıyla gelen model ön kamerayı da cam ekranının içine yerleştiriyor. Katlanabilir cam ekran için de elbette yeni bir menteşe sistemi geliştirilmiş. Bu gizli menteşe sistemi ekranın kolay ve yumuşak bir şekilde açılıp kapanmasını sağlıyor. Bu sayede cam ekranın olası darbelerden korunumu da düşünülmüş. Bunun da ötesinde bu menteşe sistemi sayesinde akıllı telefonun ekranı tıpkı bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi farklı açılarda sabitlenebiliyor. Bu da kullanım deneyimine esneklik katıyor.

Samsung’un yeni katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Flip, Türkiye’de 13.499 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı. Mart ayında ise  sevkiyatlar başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top