Ocak 2020′ de Ne Oldu?

İnsanoğlunun Ocak 2020’ den beri dikkat ettiği tek bir durum var. Kıyamet mi yaklaşıyor? Ocak ayından itibaren hem dünya’ da Hem Türkiye olaylar olmuş ve bu olaylar sonucunda insanlık farklı yorumlar yapmaya başlamıştır.

Yangın

İlk olarak dünya Avustralya yangını ile birlikte sarsılmış ve 1milyara yakın hayvan bu durumdan etkilenmiştir. Bunun birlikte aylarca süren yangın durdurulamamış ve insanların yaşam alanına kadar ulaşmıştır.  Çıkan yangıların nedenini yetkililer tarafından yağışların azalması kuraklığın ve sıcaklığın artması olarak açıklandı.  Yaklaşık yangın 30 insanı öldürmüştür.

Yangın dumanları pasifik okyanusundan daha sonra atlas okyanusunu da aşarak hint okyanusuna kadar ilerlemiştir.

Corona Virüsü

2019 yılının son günlerinde tespit edilen bu virüs tüm dünya ülkelerini alarma geçirmiştir. Çinin wuhan kentinde görülmüş ve wuhan dahil çinde 6 kent karantina altına alınmıştır.  Yaklaşık 35 milyon kişinin ulaşımı aksamış durum da. Virüsün bir yarasa ya da zehirli yılandan insana bulaşmış olduğu söyleniyor. Dünya sağlık örgütü virüs için alarma geçti. Virüs çinde şuan için açıklanan rakamla birlikte 40 bin kişiye bulaştı.

Elazığ Ve Malatya Depremi

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 24 Ocak Cuma akşam saatlerinde meydana gelen depremde, 35’i Elazığ’da, dördü Malatya’da olmak üzere en az 41 kişi hayatını kaybetti, 1.607 kişi de yaralandı.

Depremin duyulması ardından hem sosyal medyadan hem fiilen deprem viral bir olay haline geldi. Türkiye’ de insanlar yardım etmek için ellerinden geleni yaptı. Acun ılıcanın yapmış olduğu programda Elazığ için tam olarak 92 Milyon TL toplandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top