Eminem, 17 Yıl Önce Oscar Töreni’nde Sansürsüz Okuyamadığı Şarkısını Bu Yıl Seslendirdi

2003 yılında En İyi Şarkı Oscarı’nı kazanan Lose Yourself’i sansürsüz bir şekilde söylemesine izin verilmeyen Eminem, 17 yıl sonra şarkıyı Oscar Ödül Töreni’nde nihayet sansürsüz olarak seslendirdi.

Rap dünyasının en önemli isimlerinden Eminem‘in hayatından izler taşıyan 8 Mil – 8 Mile, 2002 yılında vizyona girdi ve sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılandı. Eminem’in aynı zamanda başrolünde de yer aldığı film kendini ispatlamak isteyen genç bir rapçinin hikâyesinin başarıyla beyazperdeye taşırken, şarkıları ve müzikleriyle de sinemaseverlerin aklında yer etmeyi başardı.

Ancak ödüle layık görülen Eminem’in şarkısının sansürsüz şekilde törende seslendirilmesine izin verilmedi. Ünlü rapçi de bu yasak karşısında şarkısını sansürsüz halde okumayı reddetti ve törene katılmadı. Ödülü şarkıda imzası bulunan bir diğer isim olan Luis Resto kabul etti.

17 YIL SONRA SANSÜRSÜZ OKUDU:

Bu gece düzenlenen Oscar Ödül Töreni’nde büyük bir sürprize imza atarak sahneye çıkan Eminem, Lose Yourself şarkısını seslendirdi. Başarılı şarkıcı böylece Oscar ödüllü şarkısını 17 yıl sonra da olsa sansürsüz bir şekilde Oscar Ödül Töreni’nde seslendirmiş oldu. Ne var ki şarkının belli yerleri Oscar Ödül Töreni’nin Amerika’daki yayımcısı olan ABC kanalı tarafından biplendi. Yine de başarılı rapçi yıllar sonra şarkısını Oscar Ödül Töreni’nde orijinal hâliyle seslendirmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top