Lif İçin Salata Yemelisiniz

Vücudunuzda depolanmadığı için düzenli olarak protein almak önemlidir. Yapraklı yeşillikler, bir salatası zengin bir protein kaynağına dönüştüren malzemeler için mükemmel bir platform oluşturur. Az yağlı peynir ve tavuk veya hindi gibi yağsız et seçin, ancak kalorilerin toplanmaması için porsiyon boyutlarını izleyin. 3 onsluk bir et veya kümes hayvanında ortalama 20 gram proteine ​​güvenebilirsiniz. Yarım bardak fasulye veya 1 onsluk fındık veya tohum porsiyonu yaklaşık 5 ila 10 gram protein ekler. Meze Evi Karşıyaka ile salata turşusu yiyerek sizlerde salatanın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Birçok salata bileşeni, antioksidan karotenoidler şeklinde C vitamini ve A vitamini içerir. 7 miligram C vitamini ek olarak, 1 bardak ıspanak yüzde 93 ve yeşil yaprak marul önerilen günlük A vitamini alımının yüzde 88’ine sahiptir. Orta boy bir havuçun yarısını ekleyin ve yüzde 100’den fazla kazanacaksınız. Her iki antioksidandan daha iyi bir karışımı olan sebzeler arasında tatlı kırmızı biber, domates ve brokoli bulunur. Tatlı kırmızı biberler özellikle iyi bir seçimdir. Yarım bardak günlük A vitamini alımının yüzde 77’sini ve C vitamini yüzde 158’ini sağlar.

Sindiremediğimiz bir şeyin bizim için çok iyi olabileceğine inanmak zor! Yüksek lifli bir diyet yemek, kolesterol seviyelerini düşürmeye ve kabızlığı önlemeye yardımcı olabilir.

Meyve ve Sebzelerin Sağlığa Faydaları İçin Salata Yiyin

Sık sık yeşil salatalar yerseniz , özellikle salatalarınızda çiğ sebzeler varsa, muhtemelen bir dizi güçlü antioksidan ( C ve E vitamini , folik asit , likopen ve alfa ve beta-karoten) daha yüksek kan seviyelerine sahip olacaksınız . Antioksidanlar, bedeni serbest radikaller olarak adlandırılan zararlı moleküllerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olan maddelerdir.

Kalori Kesmek ve Memnuniyeti Artırmak İçin Salata Yiyin

Eğer kilo hedefiniz, bir yeşil salata ile yemek başlatmak isteyebilir. Çalışmalar, 150 kalorilik veya daha az yeşil bir salata gibi düşük kalorili bir ilk kursun yemenin tokluğu artırdığını (dolgunluk hissi) ve yemek sırasında yenen toplam kalori sayısını azalttığını göstermiştir.

Araştırmanın baş araştırmacısı olan Rolls, salata kalorilerde değil, hacim olarak daha büyük olduğu sürece “daha büyük daha iyidir” anlamına gelir – bu da daha fazla sebzeler, daha az sos ve diğer yağlı eklentiler anlamına gelir.

“İnsanlar 1 1/2 su bardağı ve 3 su bardağı ama toplam 100 kalori kadar salata yediklerinde tüketilen kalorilerin azaldığını gördük” diyor. 3 fincan 100 kalorili salata, yemekte tüketilen toplam kaloriyi yaklaşık 55 oranında azalttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top