Robert Pattinson’ın Başrolünü Üstlendiği The Batman’in Çekimleri Başladı

Robert Pattinson’ın başrolünde yer alacağı The Batman hakkında çıkan binlerce dedikodunun ardından sonunda çekimler başladı. İddialı yönetmen Matt Reeves, çekimlerin ilk gününde olduklarını belirten bir fotoğrafı sosyal medya üzerinden paylaştı.

The Batman’in prodüksiyonunun haftalar önce başladığı biliniyordu. Catwoman rolüyle karşımıza çıkacak olan Zoe Kravitz de Ellen DeGeneres’ın programına katıldığı sırada, çekimlere o gün Londra’ya uçarak katılım göstereceğini belirtmişti. Ancak anlaşıldığı üzere deneme çekimlerinden gerçek çekimlere henüz geçiş yapılamamış. Londra’da amatör hayranlar tarafından basına sızdırılan birçok kare ise sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Ancak kahramanlarımızı hiçbir zaman kostümlü göremedik; yalnızca set dizaynından fotoğraflar görmüştük. Şimdi ise The Batman’in yönetmen koltuğuna oturan Matt Reeves bir paylaşım yaparak The Batman’in çekimlerinin ilk gününde olduklarını belirtti.

Robert Pattinson’ın Başrolünü Üstleneceği The Batman, 25 Haziran 2021’de Vizyona Girecek:

Batman’e Robert Pattinson‘ın hayat vereceği The Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Batman çizgiromanlarının en önemli kötü karakterleri arasında yer alan The Riddler’ı Paul Dano, bir diğer ikonik kötü karakter olan Penguin’i Colin Farrell, Komiser Gordon’ı Jeffrey Wright, Alfred’i Andy Serkis, Carmine Falcone’u ise John Turturro canlandıracak. Ayrıca filmde rol alacağı kesinleşen Peter Sarsgaard‘ın Two-Face olarak da bilinen Harvey Dent’e hayat vereceği konuşuluyor. Öte yandan Juliard’dan yeni mezun olan genç oyuncu Jayme Lawson‘ın da filmde rol alan bir diğer isim olacak. Filmde önemli bir rol üstlenmesi beklenen Lawson’ın hangi karaktere hayat vereceği açıklanmamış olsa da, genç oyuncunun Batgirl olarak tanınan Barbara Gordon’ı canlandıracağı tahmin ediliyor.

Matt Reeves’in ifadesiyle “noir bir Batman hikâyesi anlatacak” ve sevilen kahramanın dedektif yanına odaklanacak olan The Batman’de The Riddler, Penguin, Catwoman, Harvey Dent gibi Batman çizgiromanlarında önemli yere sahip olan birçok karakter yer alacak. Bu karakterler için önemli oyuncularla anlaşılması Matt Reeves’in şimdiden devam filmleri için temelleri attığını düşündürüyor. Reeves’in The Batman ile yeni bir üçleme başlatmak istediği yönündeki söylentiler de bu ihtimali güçlendiriyor. Çok katmanlı, yaşayan bir Gotham yaratmak isteyen Matt Reeves’in, Penguin ve Harvey Dent gibi önemli karakterleri bu filmde izleyicilere tanıtıp, devam filmlerinde daha derinlemesine incelemesi bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler, DC Films’in bu karakterler için spin-off filmleri de çekebileceğini gösteriyor.

Senaryo yazım aşamasının beklenenden uzun sürmesi nedeniyle yıllarca ön hazırlık sürecinde kaldıktan sonra nihayet çekimlerine başlanmasıyla beyazperdeye bir adım daha yaklaşan The Batman, 25 Haziran 2021’de vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top