“Edge of Tomorrow” Devam Filmi Çalışmaları Sürüyor!

Doug Liman, Edge of Tomorrow 2 üzerinde çalışmaya devam eden yapım ekibinin fotoğrafını paylaşarak heyecanla beklenen devam filmi için hazırlıkların sürdüğünü duyurdu.

Yıldız oyuncular Tom Cruise ve Emily Blunt’ın başrolünde yer aldığı Edge of Tomorrow devam filmi üzerinde yapılan çalışmalar sürdürülüyor. Yönetmen Doug Liman, bu konuda sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. Fotoğrafta filmin senaryosuyla ilgili ipuçları verilmiş olacak ki, sansürlenmiş bir görsel ile karşı karşıya kalıyoruz. Ayrıca paylaşımda senarist Matt Robinson ve yapımcı Alison Winter’ı görüyoruz.

View this post on Instagram

How many whiteboards is too many? #LiveDieRepeat2

A post shared by Doug Liman (@dougliman) on

Dünyayı istila eden uzaylılardan birinin kanıyla temas etmesinin ardından kazandığı yetenekler sayesinde aynı günü tekrar tekrar yaşayıp, uzaylılara karşı verilen savaşta önemli bir silaha dönüşen bir askerin hikâyesini anlatan Edge of Tomorrow, 2014 yılında vizyona girdi ve sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılandı. Tom Cruise ve Emily Blunt‘ın etkileyici performanslarından güç alan film, zaman döngüsü içinde sıkışmış bir karakterin hikâyesini beyazperdeye başarıyla yansıtmayı başardı. Dünya genelinde 370 milyon dolar hasılat elde eden Edge of Tomorrow gişede çok büyük bir başarı yakalayamadı belki ama zamanla değeri daha iyi anlaşıldı ve birçok sinemasever için son yılların en iyi bilimkurgu filmleri arasına adını yazdırdı.

Yakın gelecekte geçen ve dünyanın işgal edilme sürecinden sonra yaşananları konu edinen Edge of Tomorrow, 2014 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Orijinal filmin senaryosu, Tom Cruise ile birçok projeye imza atan Christopher McQuarrie tarafından kaleme alınmıştı. Şimdilerde ise Tom Cruse ve Christopher McQuarrie, Mission Impossible 7 ve 8 devam filmleri üzerinde çalışıyor. Bu nedenle hem Cruise’un Edge of Tomorrow devam filmi “Live, Die, Repeat and Repeat”e geri dönüp dönmeyeceği bilinmiyor; hem de film senaristini kaybetmiş oluyor. McQuarrie’nin yerine gelen Matt Robinson ve ekibin, paylaşılan fotoğraftan yola çıkılırsa hikayeyle ilgili birçok sorunu çözmesi gerektiği görülüyor. Diğer yandan Emily Blunt ile de kesin bir anlaşma imzalanmadı ve oyuncunun önünde Wild Mountain Thyme ve Not Fade Away isimli, henüz çekim aşamasına geçilmemiş iki film bulunuyor. Yani Edge of Tomorrow devam filminin geleceği şimdilik uzak bir tarih gibi görünüyor.

Edge of Tomorrow’un Devam Filminin Çekimleri Yeni Mission: Impossible Filmleri Tamamlandıktan Sonra Başlayabilir.

Doug Liman’ın paylaştığı bu görselde, filmi şekillendirmek için çalışmalarını sürdüren senarist Matt Robinson ile yapımcı Alison Winter‘ın kapsamlı bir hazırlık sürecinin ortasında olduğu görülüyor. Hikâye akışının planlandığı beyaz tahtalardaki yazıların büyük bölümü bulanıklaştırılmış olsa da Cage ve Rita isimleri açıkça görünüyor. Bildiğiniz gibi Cage ve Rita, ilk filmde Tom Cruise ve Emily Blunt tarafından canlandırılan karakterlerin isimleri. Bu durum, daha önce devam filminde de rol alacakları açıklanan Cruise ve Blunt’ın hâlâ projede yer aldığını ve devam filminin de onların karakterleri etrafında döneceğini düşündürüyor.

Doug Liman geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda filmin senaryosunun hazır olduğunu açıklamış ve Tom Cruise ile Emily Blunt’ın takviminde bir açıklık oluştuğu anda filmi çekebileceklerini ifade etmişti. Liman net bir tarih vermese de, filmin çekimlerine yeni Mission: Impossible filmlerinin çekimleri tamamlandıktan sonra başlanabileceğini belirtmişti.

Art arda çekilecek Mission: Impossible 7 ve 8’in çekimlerinin bu yılın ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Bu da yıllardır gündemde olan Edge of Tomorrow 2’nun çekimlerine bu yıl başlanabileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top