Netflix’in Yeni Belgesel Dizisi Rise of Empires: Ottoman’dan İlk Fragman Yayınlandı

Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan Rise of Empires: Ottoman’dan ilk fragmanı yayınladı. Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Damla Sönmez gibi isimlerin rol aldığı belgesel dizisi, 24 Ocak’ta ekranlara gelecek.

Yükseliş döneminde geçen belgesel, aynı zamanda da bir mini dizi formatında yayınlanacak. 24 Ocak 2020 tarihinde, tüm dünyayla aynı anda prömiyer yapacak olan Rise of Empires: Ottoman belgeselinin başlıca rollerinde ünlü isimler Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır ve Damla Sönmez bulunuyor.

Toplam 6 bölümden oluşan mini dizi formatındaki belgesel için ünlü tarihçiler, Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa danışmanlık yaptılar. Serinin yapımcıları ise Karga Seven ve STX Entertainment. Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen projenin yönetmen koltuğunda Emre Şahin oturuyor. Proje, İstanbul’un Fethi ve sonrasında gerçekleşen yükselme dönemini Fatih Sultan Mehmet üzerinden anlatıyor. Netflix yöneticileri, Osmanlı İmparatorluğu’nu ve bu olayı daha önce hiç ele alınmadığı bir şekilde yansıttıkları iddiasındalar.

24 Ocak’ta ekranlara gelecek diziden yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top