“American Horror Story” 3 Sezon Daha Devam Edecek!

Ekranların korku klasiği American Horror Story için üç sezonluk onay birden çıktı! “American Horror Story” yeni korku hikayeleriyle daha uzun süre ekranlarda kalacak.

Ryan Murphy’nin şirketten ayrılmasına rağmen, üretken yapımcı / yazar / yönetmenin en popüler dizisi American Horror Story, FX’de yayın hayatına devam edecek. FX, önümüzdeki yıllarda sezon 11, 12 ve 13’ü de çekeceğini ve bu konuyla ilgili onayların alındığını açıkladı.

FX daha önce, bu yıl çıkacak olan American Horror Story’nin 10. sezonunu sipariş etmişti ancak, Murphy, FX ile devam eden anlaşmasını bitirdikten ve Disney’e geçmesinden sonra dizinin geleceği biraz belirsiz kalmıştı. Murphy, dizi FX’de kaldığında yaratıcı özgürlüğünün suistimal edileceğinden korkuyordu ve Netflix çılgın para teklif ediyordu. Uzun metrajlı filminin olacağı da konuşulmaya başlamıştı ve Murphy’nin 10 sezonluk emeğinden dolayı biraz kafası karışmıştı. Görüşmeler sonunda  FX, Murphy’i ikna etti ve proje FX için 3 sezonluk bir anlaşmayla yenilendi.

Halihazırda 10. sezon onayı bulunan diziye üç sezonluk daha onay çıktı! 2020 TCA kış basın turunda açıklama yapan FX Networks & FX Productions Başkanı John Landgraf, 20th Century Fox Television’dan American Horror Story’nin 11, 12 ve 13. sezonlarını sipariş ettiklerini duyurdu. Buna göre en az dört yeni American Horror Story hikayesi izleyicileri bekliyor.

Dizinin 10. sezonu 2020’nin sonbahar döneminde başlarken takvime göre diğer sezonların sırasıyla 2021, 2022 ve 2023 sonbahar döneminde yayınlanması planlanıyor.

Onay haberini duyuran Landgraf’ın konuyla ilgili düşünceleri şöyle: “Ryan ve Brad, antoloji türünde limitli bir dizi olarak American Horror Story’i yaratan ve yaklaşık on yıldır başarısını sürdürüp FX’in en yüksek reytingli dizisini ortaya koyan televizyon dünyasındaki korku türünün tartışmasız ustaları. Yeni üç sezon taahhütü için onlara, Dana Walden ve stüdyo ortaklarımıza minnettarız. American Horror Story’nin her unutulmaz sezonuna katkılarından dolayı Ryan, Brad ve diğer yapımcılar Tim Minear, James Wong, Alexis Martin Woodall, Bradley Buecker’a; yazar, yönetmen, oyuncu kadrosundaki herkese, tüm ekibe minnet duyuyoruz.”

Geride bıraktığı dokuz sezonu boyunca 95 Emmy Ödülü’ne aday gösterilen American Horror Story bunların 16’sını kazanarak ödül törenlerinin de ses getiren dizilerinden biri olmayı başardı.

Her sezon farklı bir korku teması, hikayesi ve mekanları ile izleyici karşısına çıkan American Horror Story son olarak 18 Eylül 2019 – 13 Kasım 2019 tarihleri arasında yayınlanan, Cadılar Bayramı ve 13. Cuma gibi slasher türünüün unutulmaz filmlerinden büyük ölçüde etkilenen “American Horror Story: 1984” isimli heyecan ve gerilim dolu bir sezonla karşımıza çıkmıştı.

10. SEZON NE ZAMAN?

American Horror Story’nin 10. sezon hikaye teması ve sezonun başlangıç tarihi hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top