Hem Aksiyon Hem 360 Derece Kamera: Insta360 One R

Insta360, Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2020’de dünyanın ilk modüler aksiyon kamerası Insta360 One R’yi duyurdu. 3 farklı modülü destekleyen cihaz, ihtiyacınıza göre çekimlerde çok yönlülük sağlıyor.

Hazırladığı 360 derece kameralar ile ses getiren Insta360, CES 2020’de tanıttığı Insta360 One R ile sürece farklı bir yaklaşım getiriyor. Bu kamera, birden fazla parçaya sahip ve dediğimiz gibi modüler yapıda. Her şeyin merkezinde kırmızı renkteki aynı zamanda pil de olan bölüm yer alıyor. Bunun üstüne ilk olarak dokunmatik ekranlı ana ünite geliyor. Bu ünitenin yanında konulacaklar ise üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. Firma burada ilk olarak karşımıza 5.7K video çekebilen 360 derece modül ile çıkıyor. Bu çift lensli kamera modülü sayesinde de 360 derecelik görüntüler çekilebiliyor. Diğer kamera ise 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebilen bir modül. Bu modül 8 kat yavaş çekim destekli ve yüksek kalite sunuyor. En sonda ise Leica destekli tam 1-inç sensöre sahip kamera modülü bizleri karşılıyor. Geniş açı bu lens, 5.3K video çekebiliyor ve 19 megapiksel fotoğraflar verebiliyor. En yüksek görüntü kalitesi bu modül ile geliyor. Suya karşı dayanıklı olan ve gelişmiş bir uygulama altyapısı taşıyan modüler kamera sistemi, otomatik video düzenleme dahi yapabiliyor.

Tüm modüller 100 Mbps’ye kadar video bit hızlarıyla LOG ve HDR‘yi destekliyor. 4K ve 1 inçlik modül, H.264 veya H.265; Dual Lens 360 ise H.265 kodeğiyle kayıt yapabiliyor. Hepsi JPEG veya rRAW formatında fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca 200 fps’ye kadar HD çekimi destekleyen 4K modülü ile HD, 4K ve 5K kare boyutları destekleniyor.

Deep Track özelliği de önceki modellere göre geliştirildi. Görüntü ekranındaki bir nesneye dokunmanız, onu ortalanmış olarak kilitliyor. Önüne bir engel geçse bile yeniden ortaya çıktığında takibi sürdürüyor.

Insta360 One R’nin kamera işlemcisi, bataryası, Dual Lens 360 ve 4K geniş açılı modülün fiyatı 479.99 dolar olarak belirlendi. Ayrıca 1 inçlik kamera ve 1 inçlik Leica modülü, 549.99 dolara satılıyor.

Insta360 One R tanıtım filminde Türkiye var

Insta360 One R modelinin tanıtım filmi de yayınlandı. Filmde Türkiye’den birçok klasik ve tarihi noktanın yer aldığı görülüyor. İşte o video:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top