WhatsApp’a Grup Mesajlarının Otomatik Silinmesi Özelliği Geldi! 2020’de Gelecek Üç Kilit Yenilik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, 2020’de en az üç kilit yenilik kazanıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemlerde büyük bir değişimin içerisinde. Geliştiriciler, neredeyse her gün yeni bir beta sürüm güncellemesi sunuyorlar ve bu güncellemelerle uygulamayı daha işlevsel bir hale getirmeye çalışıyorlar.

WhatsApp, popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Sürekli olarak daha iyi hale gelen ve gelişmiş özellikler kazanan uygulama, 2020’de de bu durumu sürdürecek. Peki 2020’nin ilk çeyreğinde uygulamaya hangi özellikler dahil edilecek? Burada karşımıza ilk olarak koyu arayüz modu çıkıyor.  Kişiler tarafından çok uzun zamandır istenen bu mod, biliyorsunuz aktif olarak test ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Burada koyu gri arayüz renginin sunulabileceği belirtiliyor.

WhatsApp, aktif olmadığınız gruplardan gelen mesajlardan kurtulmanızı sağlayacak

WhatsApp’ın yeni özelliklerini daha beta aşamadayken duyuran WABetaInfo tarafından açıklanan grup mesajlarını otomatik olarak silme özelliği, WhatsApp’ın son iOS beta sürümünde ortaya çıkmış durumda. Ancak bu etkili özelliğin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı konusu şu an için belirsizliğini koruyor. Yani iPhone kullanıcıları, bu özelliği kullanmak için bir süre daha beklemek durumunda kalabilirler.

Grup mesajlarını otomatik olarak silebilen bu özellik, doğrudan grup ayarları içerisinde yönetiliyor. Kullanıcılar, bu özelliği aktif ettiklerinde tüm gruplara ait mesajları silmiyorlar. Üstelik geliştirici ekip, bu özelliğin daha da işlevsel bir yapıya sahip olması için farklı zaman seçenekleri sunuyor. Yani kullanıcılar, gruplardaki mesajları birkaç farklı zaman dilimi içerisinde silmeyi tercih edebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top