Netflix, 2020 Yılında Üç Türk Dizisi Çekmeyi Düşünüyor!

Netflix Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino, 2020 için Türkiye’de 3 yeni dizi planladıklarını vurguladı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, uzunca bir süredir Türkiye’deki çalışmalarını da sürdürüyor. Platform, bugüne dek iki Türk dizisi çekti. Bunlardan bir tanesi “Hakan: Muhafız” olarak isimlendiriliyordu ve büyük bir ses getirmişti. Netflix’in ikinci Türk dizisi ise “Atiye” olarak isimlendiriliyor ve 27 Aralık 2019 tarihinde Netflix kullanıcılarıyla buluşacak.

Netflix’in Türkiye’yle ilgili 2020 yılındaki plan ve stratejilerine değinen Azzolino, Türkiye’nin Netflix için önemli ve uzun soluklu bir pazar olduğunu ifade etti. Türkiye’de 1.5 milyon kullanıcı sınırını aştıklarını söyleyen Azzolino, Netflix’in 2020 yılında 3 yeni Türk dizisine daha sahip olacağını da müjdeledi. Azzolino, Hakan: Muhafız’ın yeni bölümlerinin, Aşk 101 ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatının anlatıldığı bir belgeselin yakın bir gelecekte platforma ekleneceğini söyledi.

Atiye’nin ardından 2020 yılında Aşk 101 isimli bir dizi de Netflix’te yayında olacak. Aşk 101’in oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı olacak. Aşk 101’le beraber 2020 yılında, Berkun Oya tarafından yazılan ve yönetilen başka bir yerli yapım daha Netflix’te yayında olacak. Berkun Oya’nın yazıp yöneteceği dizide Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Biga Önel, Settar Tanrıöğen ve Öykü Karayel yer alacak. 

Aşk 101 ve ismi açıklanmayan ikinci bir dizinin yanında 2020 yılında Netflix’te Fatih Sultan Mehmet dönemini anlatan belgesel bir dizi de Netflix ekranlarında olacak. 

-RTÜK, sansür talebinde bulunmadı;

Bir süre önce RTÜK, Türkiye’de hizmet veren çevrimiçi dizi ve film platformlarını denetleme yetkisine sahip olmuş, Türkiye’nin gündemi bu gelişme ile çalkalanmıştı. Bu konuda da Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş’tan bir açıklama geldi. Savaş, RTÜK’le uzun süreli görüşmeler yaptıklarını ancak RTÜK’ün, Netflix’ten herhangi bir sansür isteği olmadığını söyledi. Savaş, 190 ülkede ne izleniyorsa Türkiye’de de aynı içeriklerin olduğunu ifadelerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top