Turkcell’den Yerli E-posta: “YaaniMail”

Turkcell genel müdürü Murat Erkan geçtiğimiz Nisan ayında düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde yerli bir e-posta servisi üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Turkcell’in yerli e-posta servisi olarak karşımıza çıkan YaaniMail dün düzenlenen bir basın toplantısı ile resmen tanıtıldı.

2017 yılında yerli arama motoru olan Yaani’yi tanıtan Turkcell, Yaani macerasına e-posta servisi olan YaaniMail ile devam ediyor. Hem mobil uygulamalardan hem de masaüstünden kullanılabilen bir e-posta servisi olan YaaniMail, hem bireysel kullanıcılara hem de kurumsal firmalara hizmet verecek.

Bireysel kullanıcı için ücretsiz bir seçeneğe sahip olacak olan YaaniMail, bireysel kullanıcı için 2 GB’lık bir kotaya sahip. Sade bir tasarıma sahip olan YaaniMail, hem mobil uygulama hem de masaüstü tarafında mavi ve beyaz renklerinin ağırlıkta olduğu tasarımlar kullanıyor.

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen YaaniMail, Turkcell abonelerinin internet paketlerini harcamadan uygulamadan yararlanmasına imkan tanıyor. YaaniMail’in kullanıcı bilgilerinin Türkiye’de saklanarak yurtdışına çıkmayacağını da belirtmekte yarar var. Bireysel ve kurumsal kullanıcılara yönelik geliştirilen uygulama, küresel rakiplere karşı güçlü bir yerli alternatif sunuyor. YaaniMail kullanıcıların bilgilerini Turkcell’in veri merkezlerinde depoluyor. Bir yıl içinde 2 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen YaaniMail’in hem e-posta hem takvim özelliklerini bir arada sunması bekleniyor. Kurumsal kullanıcılarına Türk Lirası ile lisans almanın yanı sıra kendi alan adları ile hizmet imkanı sağlayan YaaniMail’de 7 gün 24 saat Türkçe destek veriliyor.

Ücretsiz bir şekilde @yaani.com uzantılı e-posta hesabı açabilirsiniz. Turkcell kullanıcı olmasanız dahi Yaani Mail’i ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yeni mail hesabı oluşturmak için ad, soyad, doğum tarihi, gizli soru alanlarını doldurmanız yeterli oluyor. Dilerseniz hesap güvenliğini arttırmak için telefon numaranızı sisteme ekleyebiliyorsunuz.

YaaniMail’i uygulama marketlerinden indirerek Android 5.0 ve üzeri ya da iOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlar üzerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca Chrome, Safari ve Firefox tarayıcıları ile yaanimail.com üzerinden erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top