Epic Games Store’da “Celeste” Oyunu Ücretsiz Oldu!

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında lansmana çıkan ve piksel grafikleri ile oyuncuları tatmin etmeyi başaran Celeste tek oyunculu yapısı ile günümüzde de oynanmaya devam ediyor. Yapım kısa süreliğine EpicStoreda bedava oldu.

Matt Makes Games’in geliştiricisi ve yayıncısı olduğu Celeste bağımsız bir aksiyon-platform oyunu. TowerFall’un yaratıcılarının imzasını taşıyan bu zorlu platform oyununda Madeline’in içindeki şeytanlarla mücadele ederek Celeste Dağı’nın zirvesine ulaşmasına yardımcı oluyorsunuz. Anlatım odaklı tek oyunculu bu macerada, IGF “Seste Mükemmellik” finalisti olmuş 2 saati aşan orijinal müzik de size eşlik ediyor.

Matt Makes Games Inc tarafından geliştirilen ve günümüzde 1 milyondan fazla satış gerçekleştiren Celeste şu sıralar Steam kış indirimleri kapsamında yüzde 50 olarak satılmaya devam ediliyor. Normalde 31.00 TL olan yapım 2 Ocak’a kadar yüzde 50 indirimle 15.50 TL olarak satılmaya devam ederken dün akşam Epic Store üzerinden de ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

Tek oyunculu olarak oynanan yapım da oyuncular birbirinden farkı bölümleri tamamlamaya çalışacak, karşılaştıkları engellerden sıyrılacak ve her bölümde yeni içerikleri deneyimleme fırsatı elde edecekler.

Celeste bu akşam saat 19.00’a kadar Epic Store üzerinden ücretsiz olarak dağıtılacak.

Buraya tıklayarak oyunu Ücretsiz olarak İndirebilirsiniz

Celeste minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

Windows için:

İşletim Sistemi: Windows 7 veya üstü
İşlemci: Intel Core i3 M380
Bellek: 2 GB RAM
Ekran: Intel HD 4000
Depolama:
 1300 MB kullanılabilir alan

MacOS için:

İşletim Sistemi: Lion 10.7.5, 32/64 bit veya üstü
İşlemci: Intel Core i3 M380
Bellek: 2 GB RAM
Ekran: OpenGL 3.0+ (2.1 ile ARB uzantıları kabul edilir)
Depolama:
 1300 MB kullanılabilir alan

Oyunun Tanıtımını Aşağıdan İzleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top