Google Cloud, Platformun Güvenliğini Artırmak İçin Yeni Ortaklıklara İmza Attı

Google, Google Cloud platformunun güvenlik yeteneklerini artırmak için tasarlanmış bir dizi yeni stratejik ortaklık duyurdu. 

Pazartesi günü, Google Cloud Global Ekosisteminin Başkan Yardımcısı Kevin Ichhpurani ve Google Cloud Security’in Mühendislik Başkan Yardımcısı Sunil Potti bir blog yazısında , yeni “güvenlik ortağı entegrasyonlarının” teknoloji devinin koruyucu yeteneklerini “daha da artıracağını” söyl

Yöneticilere göre, Google Cloud’daki aracı tabanlı uç nokta güvenliğini yönetmek için ölçeklenebilir bir çözüm, McAfee, Palo Alto Networks ve Qualys’in izniyle. 

McAfee, MVISION konteyner güvenlik yazılımının platformda entegrasyonu için yeni bir ortaklığın konusu . Firmanın Linux ve Windows tabanlı operasyonlar için güvenlik teklifleri de gelecekte entegre edilecek. 

Citrix Workspace, Google Cloud müşterilerine sunulacak. Uzaktan erişim aracı, kullanıcıların Çalışma Alanı’na giriş yaparken tek oturum açma için Google Apps kimlik bilgilerini kullanabilecekleri gelecek yıl G Suite’e dahil edilecektir.  
 
Fortinet, Google Cloud ve SD-WAN kurulumlarını bağlamak için yeni bir referans mimarisi sağlayacak, Semperis ve STEALTHbits, bulut platformunda çalışan Microsoft Active Directory’ye bağlı iş yüklerini yönetmek için müşterilerle birlikte çalışacak, Exabeam, Google Cloud’daki SaaS Cloud güvenlik yönetimi çözümünü genişletecek ve ForgeRock ile yeni bir ittifak bir dijital kimlik platformunun konuşlandırılmasına neden olacak. 

Ayrıca bkz:  Akıllı telefonunuzda casus yazılım ve tacir yazılımları bulmak ve öldürmek için nihai rehber
 
Tanium şu anda Google’ın kitaplarında ve uç nokta güvenlik telemetrisi , Google altyapısına dayalı kurumsal güvenlik telemetrisini depolamak için kullanılan elastik bir konteyner olan Chronicle’s Backstory’ye entegre edilecek . 
 
Ayrıca, mevcut ortaklıklar genişletildi. Deloitte yeni siber saldırı risk azaltma hizmetlerini başlatıyor; IBM Security, herkese açık, hibrit ve çok bulutlu ortamlarla ilgili konularda uyumluluk konusunda kendilerine yardımcı olmak için Google Cloud müşterilerine danışmanlık hizmetleri sağlamak için işaretlenmiştir; Wipro yeni güvenlik hizmetleri sunmaya hazırlanıyor ve Arctic Wolf güvenlik faaliyet merkezini (SoC) bir hizmet olarak Google Cloud müşterilerine sunuyor. 

TechRepublic:  Rapor: Finansal şirketler hala kötü amaçlı yazılım ve bilgisayar korsanlarına müşteri verilerini kaybediyor
 
Comm-IT aynı müşteri tabanına destek sunmayı kabul etti ve Cyderes Chronicle Backstory ile birlikte çalışacak. Son olarak, Optiv, firmanın Güvenlik Mimarisi Değerlendirmesi çözümlerini müşterilerin yanı sıra kimlik, cihaz ve veri yönetimi için yeni araçlar açmak için Google Cloud ile ortak olacak. 
 
Yöneticiler, “Google Cloud’da, müşterilere yüksek düzeyde güvenlik ve veri koruması sağlamayı taahhüt ediyoruz” dedi. “Bugünkü duyurular, müşterilerimize olan bağlılığımızı daha da artırıyor ve ileri güvenlik yetenekleri sağlamak için ortak ekosistemimizle işbirliğini sürdürmeyi umuyoruz.”

CNET:  Bilmeniz gereken tüm VPN terimleri

Bu haftanın başlarında Google, şirketin ABD’deki Android kullanıcıları için Zengin İletişim Hizmetlerini (RCS) piyasaya sürdüğünü belirtti . RCS, uçtan uca şifreleme sağlamaz, ancak kullanıcıların Wi-Fi veya mobil İnternet bağlantıları üzerinden mesajlaşma, sohbet etme, grup oluşturma ve yönetme ve görüntü ve video gönderme izni verir. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top