Blue Origin Roketi, Binlerce Çocuktan Gelen Kartpostalı Uzaya Yolladı

11 Aralık 2019- Ticari bir roketin uzaya geri dönüş yolculuğu popüler kartpostal sloganına yeni bir anlam kazandırdı, “Keşke burada olsaydın!”

Amazon CEO’su Jeff Bezos tarafından kurulan özel uçak uçuş şirketi Blue Origin, 11 Aralık Çarşamba günü bir suborbital görevinde New Shepard roketi fırlattı ve gelecek uçuşlar için planlanan yolcuların yerine binlerce çocuk kartpostal uçtu. . Roket posta, Blue Origin’in kar amacı gütmeyen organizasyonu Gelecek için Kulübü tarafından düzenlenen eğitim projesinin bir parçasıydı.

Blue Origin’deki halkla ilişkiler müdürü Caitlin Dietrich, lansmanın canlı bir yayınında, “Kulüp için ilk görevimiz, dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerden gelecekle ilgili umut ve hayalleriyle kartpostal toplamaktı” dedi. “Şimdiye kadar dünyadaki öğrencilerden birkaç bin tane topladık.”

“Bugün, ilk kartpostal grubumuzu New Shepard’daki alana gönderiyoruz ve sonra onları ‘uzayda uçan’ damgalı olan her öğrenciye geri postalayacağız. Ne kadar serin?” Dietrich dedi.

CST (1753 GMT) saat 11: 53’te kalkıp, 10 dakika sonra Blue Origin’in West Texas sitesinde inen çarşamba günü, bu araç için altıncı uçuşa işaret etti. New Shepard sınıfı roketler için 12. görevdi., uzayda uçan ilk ABD astronotundan sonra seçildi, 5 Mayıs 1961’de suborbital Merkür misyonunda görev alan Alan Shepard

. Kartpostallara ek olarak, Yeni Shepard kapsülü, “RSS HG Wells” de bilimi taşıdı. NASA ve Columbia Üniversitesi’nden deneyler ve rock grubu OK Go tarafından desteklenen bir yarışmada seçilen iki “Sanat Alanında” projesi.

Blue Origin, “Bu, aynı zamanda New Shepard’ın dokuzuncu ticari yük taşıma görevi olacak ve 100. (yük) müşterimizi uçakta uçurmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top