Twitter Platformunda 2019 Yılında En Çok Neler Konuşuldu?

Çağımızın en yaygın sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter her geçen gün daha fazla kitleye hitap etmeye devam ediyor.
Twitter platformu 2019 yılında da büyük konularla büyük kitlelere sahne oldu. Peki ülkemizde 2019 yılında Twitter’da en çok hangi konular konuşuldu?

 Twitter, 2019 yılı artık sona ererken bu yıl en fazla konuşulan başlıkları duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre Twitter 2019’da en fazla konuşulan müzik grubu Güney Koreli pop müzik grubu olan BTS oldu. En çok konuşulan ünlü ismin ise Haluk Levent olduğu açıklandı. Yine Gökhan Özoğuz da Twitter’da yaptığı paylaşımlarla bu yıl Twitter’ın en fazla konuşulan bir başka ismi oldu.

Twitter’da yılın en fazla tweet ve beğeni alan ismi ise Galatasaraylı forvet oyuncusu Falcao oldu. Falcao transferi gerek gerçekleşmeden önce gerekse gerçekleştirdikten sonra Twitter’da çok fazla konuşuldu ve Falcao’nun yaptığı ‘Admin Falcao Sandım’ yorumu Falcao gündemini artık zirve noktasına taşıdı.

Platformda yılın en çok konuşulan bir diğer ismi ise Neslican Tay oldu. Neslican Tay, yakalandığı kanser hastalığına karşı uzun süre mücadele verdi ve idealist yapısıyla herkesi hayran bıraktı. Neslican Tay’ın ölüm haberi Twitter’da çok kısa bir sürede yayıldı ve büyük bir üzüntüye neden oldu.

Twitter’da bu yıl en çok kullanılan hashtag ise Feyyaz Duman oldu. Feyyaz Duman, Kadın dizisindeki oyuncu performansıyla damga vurdu.

İşte en çok kullanılan hashtaglerin listesi:

1- feyyazduman

2- BTS

3- galatasaray

4- arifgibisevmek

5- survivor2019

Twitter’da en fazla etkileşime geçilen ünlüler ise sırasıyla şu şekilde oldu:

1- Haluk Levent

2- Cem Yılmaz

3- Atilla Taş

4- Fatih Terim

5- Levent Üzümcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top