2019 Yılında Karşımıza Çıkan En Garip Konsept Araçlar

Konsept otomobil tasarımları çok zor fikirlerle taşan tasarımları, jutting açıları ve rahatsız edici şekiller onu yollarımızdaki günlük araçlara soktuysa sokaklar çok daha ilginç olurdu. Ne yazık ki, gerçekte sahip olduğumuz tek şey sonsuz Priuses park yerlerinin kalabalık olması. 

Öyleyse, büyük otomobil üreticilerinin bu yıl hayal ettiği bazı vahşi arabaların yaratıcılığını ve hayal gücünü deneyimlemek için bir dakikanızı ayıralım. Ve unutma, bunların hepsi konsept otomobiller. Onları yakında görmeyeceksin. 

Hyundai Elevate

Bu dört ayaklı yürüyen bir elektrikli araç. Ulaşılması zor ve ulaşılması zor yerlerde (karlı dağ zirveleri, doğal afet sonrası molozlar ve daha fazlası gibi) kurtarma görevlerine yöneliktir ve bacakları yerine tekerlekleri olan sürülebilir bir araca dönüşebilir. Ürpertici, ama işlevsel. 

Audi AI: İz

Audi’den gelen bu engebeli araç, ilerideki yol ve kamera görüşü için ekstra aydınlatma sağlamak üzere beş dron arkadaşı ile birlikte geliyor. (Neredeyse) tamamen cam olan otomobil zorlu arazileri idare edebilir ve şehir sokaklarında özerk bir şekilde sürüş yapabilir. Ne kadar çok yönlü!

Arka koltukta temelde hamaklar olan iki asılı sandalye var. Trail açık havada harika için yapılmış bir macera aracı olması gerekiyordu.

Lexus LF-30

Araba şirketleri geleceği hayal etmeye başladığında işler garipleşebilir … ve uçakla doldurulabilir . LF-30 konsepti için Lexus, Airporter uçağının kendi bagajınızı evden bagaja bağımsız olarak taşımasını öngörüyor. Otomobilin geri kalanı, artırılmış gerçeklik özellikli pencerelere, her yerdeki dokunmatik ekran yüzeylerine ve 300 mil menzilli elektrikli bir araçta jest ve ses kontrolüne de çok dijital olarak bağlı.

Hyundai Mobis

Özerk sürüş, Hyundai’nin Mobis konsepti gibi yayalarla ve yoldaki diğer araçlarla iletişim kurmak için aydınlatmayı içeren yeniden tasarlanmış araçlar anlamına gelir. Artık honking yok. Bunun yerine, sadece çok sayıda yanıp sönen ve yanıp sönen ışıklar.

Toyota Rhombus

Toyota’nın elektrikli otomobil fikrinin en iyi yanı, “1990’dan sonra doğan sürücülerin değerlerine ve yaşam tarzlarına uymayı hedeflediğini” söyleyen basın açıklamasından alıntı. Bunun ne anlama geldiğinden tam olarak emin değiliz. Ancak oturma düzeni, yemekhanede köşede vibe sahibi çoğu arabadan farklı. Toyota buna elmas şekli diyor.

Kia HabaNiro 

Kia HabaNiro çoğunlukla ismini yazıyor. Çok ateşli! Kırmızı iç ve “lav kırmızısı” dış panel adıyla eşleşir. Hepsi Kia’nın sattığı gerçek Niro EV’de bir oyun. HabaNiro, kelebek kanatlı kapılar, geniş set lastikler ve bir “köpekbalığı burnu” ızgarasıyla bu elektrik seçeneği üzerinde genişliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top