PubG Mobile’ de Nasıl Birinci Olursunuz?

Bugünkü yazımızda sizlere pubg mobile oyununda daha fazla nasıl kil alırsınız veya bunun yanında oyunda nasıl birinci olabilirsiniz sizlere ondan bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi pubg mobile oyunu belirli bir zaman içerisinde baya bir bilinir bir hale gelmiş hatta bu sayede bir çok faceebok, youtube gibi alanlarda pubg mobile yayıncıları türemeye başlamıştır. Tabi ki bu alanda kullanım sağlayan kullanıcılar bu yayıncıları çok fazla takip etmeye izlemeye başlamışlardır.

Peki Pubg Mobile’ da İlk Adım Nasıl Atılır?

Harita

Öncelikle oyuna girdiğiniz de oynamış olduğunuz haritayı iyi kavramanız gerekmektedir. Eğer haritayı bilmiyorsanız internet üzerinden yayıncıları izleyerek haritayı benimsemeniz gerekmektedir. Ve emin olun oyunu kazanmanız da haritayı iyi bilmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Uçak

Uçak bölümünde haritayı iyice gözlemlemeniz gerekmektedir. Bu alanda atlayacağınız yeri iyi belirliyip en hızlı bir şekilde oraya atlamanız gerekmektedir.(Atlama teknikleri hakkında ayrı bir konu açacağız.)

Yerdeki Lootları Toplama

Evet, aslında en can alıcı noktalardan bir tanesi burasıdır. Çünkü oyun kullanıcıları önüne geleni yerden aldıkları için anlık kısa mesafedeki çatışmalarda hemen ölmektedirler. Bunun yerine yere seri ve dikkatlice bakmanız gerekmektedir. Eğer kalabalık bir yere atladıysanız hemen kısa mesafede işe yarayacak olan pompalı silahlarını tercih edin bu sayede 2 veya 1 vuruşta rakiplerinizi bayılta bilir ve gereken itemlerinizi rahat bir şekilde toplayabilirsiniz.

Sabır

İtemlerinizi yerden topladınız peki şimdi ne yapacaksınız. Oyunun asıl amacı aslında sinsilik ve gözlemden geçmektedir. Algılarınız çok açık olmalıdır ve bu sayede daha dikkatli oynama şansınız artacaktır. Öncelikle her zaman arkanızı sağlama almanız gerekmektedir. Bu yüzden daralan alanla beraber ana içeri alana ilerlemeniz arkanızı sağlama almaya yarayacaktır.

Oyuncuları Öldürmek

Tabi, buda ayrı bir önemli konu gördüğünüz adamları hemen vurmayın! Bu çok büyük bir hata olacaktır. Gördüğünüz alandaki adamın çevre kontrolünü iyi yapmanız gerekmektedir. Yakın mesafe çatışmaysa saklanma alanlarını kullanarak rakibe görünmeden öldürmeniz sizin için avantaj olacaktır. Ancak hem açık hem saklanma alanı olan yerlerde rakibi öldürmen 2 kez düşünmeniz gerekir. Eğer silahınız da susturucu yoksa ses yayılacak ve diğer oyuncuları yanınıza çekeceksiniz. Bu da öleceğinize işaret olabilir.

Final Noktasına Yaklaşmak

Evet diyelim ki bu noktaya kadar geldiniz ve tüm itemleriniz ful tabi bu zaman dilimin de daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu duruma her ne kadar tüm yayıncılar gıcık kapsa da bir yerde saklamanız ve sabırlıca avınızın açık göstermesini beklemelisiniz. Siz ne kadar sabırlı olursanız karşıdaki rakibiniz eninde sonunda açık verecektir.

Evet, bugünkü yazımız buraya kadar bir sonraki yazımız da sizlere daha fazla kil nasıl alınır ve birazda rakiplerle nasıl gönül eğlendirebilirsiniz bundan bahsedeceğiz. Tavsiye Bizdeni takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top