Apple vaping uygulamalarını uygulama mağazasından kaldırıyor

Teknoloji haberlerinde bugün ne var? 😀 Hemen haberimize ve tavsiyemize geçelim!!!

Apple, tüm vaping uygulamalarını çevrimiçi mağazasından kaldırıyor.

Vaping’in sağlık üzerindeki etkisi ile ilgili resmi endişelerin artması nedeniyle kararın alındığını söyledi.

ABD’de 42 ölüm ve 2.100’den fazla akciğer hasarı vakası, vaping ile bağlantılı solunum yolu hastalıklarına bağlanmıştır.

Apple’ın kararı, iPhone’larda toplam 181 uygulama kullanılamayacağı anlamına geliyor.

Zararlı ajan

Axios’a verdiği açıklamada, Apple’ın buharlaşmanın olumsuz sağlık etkileri ve e-sigaraların gençlere itirazının yol açtığı olası sorun hakkında resmi uyarılarla hemfikir olduğunu belirtti.

App Store’un insanların iPhone’ları için programlar almaya güvenebilecekleri bir yer olmasını sağlamak için “büyük özen” gerektiğini belirtti.

Apple’ın mağazasında mevcut olan vaping uygulamaları, insanların e-sigaraların bazı özelliklerinin kontrolünü kullanmasına izin veriyor ve diğerleri, vaping veya sunulan temalı oyunlar hakkında haberler ile insanları güncel tutuyor.

Apple, iPhone’larında zaten bir vaping uygulaması olan herkesin kullanmaya devam edebileceğini ve herhangi bir yeni Apple cihazına aktarabileceğini söyledi.

Vaping uygulamalarını ortadan kaldırma hamlesi, Apple’ın e-sigaralarla ilgili yeni uygulamaları kabul etmeyi bırakmaya karar vermesiyle Haziran ayında başladı.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından ölümlere neden olan solunum yolu hastalıklarının nedenleri üzerine yapılan bir araştırma, bir bileşenin suçlu olduğunu göstermektedir.

CDC, E vitamini asetatının – birçok yasadışı vaping ürününde kullanılan bir koyulaştırıcı madde – hastalıktan etkilenen 29 hastanın akciğer örneklerinde bulunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top