Lamborghini Uluslararası Uzay İstasyonuna karbon elyaf gönderiyor

Lamborghini , hepiniz uzaya gidiyor ve “Ben Elon Musk ve arabamı yörüngeye göndereceğim ” şeklinde değil.

Automobili Lamborghini, bunun yerine , uzay ortamının kompozit malzemeler üzerindeki etkilerini incelemek için Houston Metodist Araştırma Enstitüsü adı verilen bir hastane ile çalışıyor . Harika değil mi?

Plan, Lamborghini’nin insansız bir roketle Uluslararası Uzay İstasyonuna birçok farklı kompozit malzeme numunesi göndermesi . Bir kez orada, örnekler üzerinde çalışılacak ve sonuçların gelecekteki süper arabaların ve yapay uzuvlar gibi tıbbi ekipmanların tasarımını bilgilendireceği umulmaktadır.

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, “Çok gurur duyuyoruz” dedi. “Lamborghini, dünyada ISS üzerinde karbon fiber malzeme bilimi araştırması yapan dünyadaki ilk otomobil üreticisi olarak çığır açıyor. Önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk örneğini temsil etmenin yanı sıra, bu görev tamamen felsefemiz ve değerlerimizle de uyumlu. Lamborghini Faaliyetinin her alanında sınırların ötesine geçmek ve teknoloji alanında öncü olmak için her zaman kararlı olan bir marka. ”

Karbon fiber numuneleri ISS’ye yarım yıl harcayacak. Bu süre zarfında, her türlü çılgın kozmik radyasyona maruz kalacaklar (umarım Lamborghini, örnekleri The Fantastic Four gibi güçlerle geri gelmek için hazırlanmıştır ) ve sıcaklıktaki büyük farklılıklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top