SpaceX CEO’su Elon Musk, Starlink Uyduları Üzerinden Tweet Attı

Elon Musk, uzay aracı şirketi SpaceX tarafından başlatılan Starlink uydularının takımyıldızının sağladığı interneti kullanarak tweet gönderdi.

“Bu tweet’i Starlink uydusu aracılığıyla uzayda gönderiyor” diye sabah erken saatlerde Twitter’da yazdı . “Whoa, işe yaradı !!” diye ekledi takip tweet .

Musk ‘uzay şirketi başlattı sadece 60 arasında t0 30.000 planlanan yukarı şimdiye kadar uzaya Starlink uyduları. Amaç küresel ve güvenilir internet hizmeti başlatmak için olduğunu – ama şimdi, SpaceX sadece ABD ve Kanada önümüzdeki yılın bölgelerinde servisine başlayacağını planlıyor göre TechCrunch .

Uyduların planlanan takımyıldızı, adil bir şüphecilikle karşılandı. Hem bugün hem de gelecek olan Starlink uyduları Dünya’yı normal iletişim uydularından çok daha düşük irtifalarda yörüngeye sokuyor ve astronomların gece gökyüzünü mahvedebilecekleri endişelerini dile getirmelerine neden oluyor .

Eylül ayında, Avrupa Uzay Ajansı , SpaceX’in Starlink uydularından biriyle çarpışmayı önlemek için “ çarpışmadan kaçınma ” manevrası yapması gerektiğini tweetledi . Forbes’e göre , SpaceX ilk başta bir şey yapmayı reddetti – ancak daha sonra bir hata hakkındaki kararı suçladı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top