Red Bull-Max Verstappen,Suzuka’daki antremanlar sonrası açıklamalarda bulundu.

Max Verstappen, Red Bull’un gelişim kaydettiğini ancak Mercedes’in çok hızlı olduğunu söyledi.

Max Verstappen ilk seansta Mercedes ve Ferrari pilotlarını gerisinde beşinci en iyi dereceyi yaparken, ikinci seansta tempo yükseltti ve üçüncü oldu.

Seans sonrası konuşan Verstappen, ikinci seansta kaydettikleri gelişimden memnun olduklarını fakat Mercedes’in çok hızlı olduğunu söyledi.

“Yarın hiçbir şey yapamayacağız, sadece otelde kalacağız. Pazar günü neler yapabileceğimizi göreceğiz. İlk seansın başlangıcı ​​o kadar da kolay değildi, ancak ikinci seansta gelişmeyi başardık. Şimdi geliştirilebilecek şeyleri bulmak için verilere bakmamız gerekiyor.Bence birinci seanstan ikinci seansa geçişte pek çok şeyi geliştirdik. İlk başta dengeden memnun değildim ama ikinci seansta durum çok daha iyiydi.Geliştirebileceğimiz pek çok yer var ve bunlara odaklanacağız. Araştırma yapmak için bir günümüz daha var. Bence iyi bir gelişim kaydettik ama Mercedes bu pistte çok hızlı.Hâlâ olmak istediğimiz yerde olmadığımıza inanıyorum. Bu yüzden çalışmaya devam ediyoruz. Mercedes her zaman olduğu gibi bu pistte hâlâ çok güçlü ve biz yapmamız gereken şeylere bakıyoruz.”

Red Bull bu hafta sonu yeni bir yakıta sahip ve bunun hakkındaki görüşü sorulduğunda Verstappen, “İyiydi. İleriye doğru atılmış iyi bir adım gibi görünüyor.” yanıtını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top