Charles Leclerc, Japonya GP-Suzuka’daki Antremanlar Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Charles Leclerc, Suzuka’daki antrenmanlarda Ferrari ile Mercedes arasındaki farkın “biraz şaşırtıcı” olduğunu söyledi.

Ferrari’nin sezon arasından sonra yeniden canlanması, hem yüksek hem de düşük yere basma gücü isteyen pistlerde Leclerc’in art arda dört pole pozisyonu elde etmesini sağlamıştı.

Ancak Suzuka’da cuma gününü dördüncü sırada tamamlayan Leclerc, Mercedes sürücüsü Valtteri Bottas’ın 0.356 saniye gerisinde kaldı.

Antrenman seanslarından sonra konuşan Leclerc;

 “Günümüzü en iyi şekilde geçirdiğimizi düşünüyorum, ancak bu hafta sonu hız eksikliği yaşıyor gibi görünüyoruz ve bu biraz şaşırtıcı.Çünkü son dört yarışta çok güçlüydük, burada da oldukça iyi olmayı bekliyorduk ancak durum bu şekilde değil.Uzun sürüşlerimiz Mercedes’le karşılaştırıldığında harika değildi. Red Bull’a göre fena gözükmüyoruz, birbirimize yakınız. Verileri incelemem gerekiyor, henüz her şeyi kontrol etmedim.”

“Düşük yakıt yükünde biraz hız eksiğimiz var gibi gözüküyor, yani bunun üzerinde çalışmamız ve anlamamız gerekiyor. Araç kötü hissettirmedi, denge oldukça iyiydi ancak genel yol tutuş eksikliği yaşıyor gibi görünüyoruz. İkinci seans, hafta sonunun gerçek resmini gösteriyor gibi.Gerçekçi olursak, cumartesi antrenmanının yokluğunda büyük adımlar atmak zor olacak. Ancak bugün çok iyi sürdüğümü düşünmüyorum, bu yüzden ilk olarak sürüşüm üzerinde çalışmalıyım.Daha sonra birkaç ayar değişikliği yapmalıyız ve umarım her şeyi bir araya getirip ileriye doğru bir adım atarız.” ifadelerini kullandı.

İkinci seansın sonlarındaki hızlı tur denemesinde trafiğe yakalanan Sebastian Vettel ise günü takım arkadaşı Leclerc’in 0.2 saniye gerisinde tamamladı. Vettel, Ferrari’nin düşünüldüğü kadar geride olmayabileceğini belirtti ancak yine de takım arkadaşının düşüncelerine katıldı.

Vettel, “İyi gözüküyoruz, belki biraz genel hız eksiğimiz var. Biraz fark vardı, bizim için mükemmel bir gün değildi. Yani araçta biraz daha fazlası var. Ancak dürüst olmalıyız ve piste her çıktığında Mercedes çok hızlıydı.”

“Ek olarak, Red Bull da rahat gözüktü. Yani yakın olacak ve hem Mercedes’in hem de Red Bull’un pazar sabahı çok güçlü olacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top