Marvel, “Hellstorm” Dizisinin Kadrosunu Açıkladı!

Marvel, Hulu üzerinden seyircileriyle buluşacak olan “Hellstorm” dizisinin kadrosunu açıkladı. Marvel.com’dan gelen yeni basın bültenine göre, ilk çıkanlardan birinin Marvel Comics’in doğaüstü karakterine dayanan “Hellstrom” olacağı ortaya çıktı. Bazen Şeytan’ın Oğlu olarak anılan, bazen de “Hellstorm” olarak lanse edilen karakter, bu kez tam ismi olan Daimon Hellstrom ile karşımıza çıkacak. Karaktere hayat verecek olan oyuncu ise İngiliz Tom Austen olarak açıklandı.

Dizide karakterin yansıtılacağı versiyon; “Gündüzleri bir etik profesörü, geceleri ise bir şeytan çıkarıcı olan Daimon Hellstrom’un tahammülü olmayan bu dünyayı kurtarmakla ilgili hayalleri yoktur. Sadece kendisine en yakın olan insanlara yardım edebileceğini ummaktadır. Gizli bir dünyaya karşı olan bu savaşında, Daimon şeytanlar ortaya çıktıkça onları kovmaya kararlı ve hepsi yok olana kadar da durmayacak.”

Daimon ve Fear the Walking Dead’den tanıdığımız Sydney Lemmon’ın canlandırdığı kız kardeşi Ana Hellstrom serinin baş kahramanları olarak karşımıza çıkacak. Gizemli ve güçlü bir seri katilin oğlu ve kızı olarak karşımıza çıkacak karakterlere ek olarak, oyuncu kadrosunun geri kalanı; anne Victoria Hellstrom olarak Elizabeth Marvel, “gizli bilginin koruyucusu” Caretaker olarak Robert Wisdom, psikolog ve Darkhold Redeemers olarak bilinen gizli bir Marvel ekibinin üyesi Louise Hastings olarak June Carryl, Şeytan çıkarma uzmanı Gabriella Rosetti olarak Ariana Guerra ve Ana’nın arkadaşı Chris Yen olarak Alain Uy’dan oluşuyor.

“Hellstrom” dizisi 2020 yılında Hulu üzerinden seyircilerinin karşısına çıkacak.

Daimon Hellstrom Kimdir?

Cehennem Lordları’nın, kendileri için fani dünyayla aralarında bir köprü işlevi görecek, yarı ölümlü yarı iblis bir çocuk peydahlama planları sonucu yaratılmış bir karakterdir. Satan (Şeytan)’ın oğlu olarak bilsek de Satan’ın tam olarak hangi iblisi temsil ettiğini bilmiyoruz, çünkü Marvel Evreni’nde tek bir Şeytan bulunmamaktadır. Zaman içinde pek çok güçlü iblis lordu bu lakabı kullanmıştır. Ancak planlar ters gitmiş ve Hellstrom fani bir kadına, eski Avengers ve Defenders üyesi Hellcat’e aşık olmuş ve bir kahraman haline gelmiştir.

Çok büyük büyü gücüne sahiptir ve bu gücünü başta yalnızca Cehennem büyüleri ve kara büyüler yapmak için kullansa da, zamanla “beyaz” büyü dediğimiz büyü türüne de hakim olmuş, yaraları iyileştirebilecek hatta ölüleri diriltebilecek güce ulaşmıştır. Cehennem büyüsü ve kara büyüyü çok yıkıcı şekillerde kullanabilmektedir, genellikle de gücünü Trident mızrağı aracılığıyla kanalize etmektedir. Bu mızrak yalnızca Satan’ın boyutunda bulunabilen netharanium metalinden yapılmıştır. Bu metal, her türlü büyü enerjisini katlayarak açığa çıkartma gücüne sahiptir. Doğal olarak Daimon’ın gücünü de katlamaktadır.

Şu anda Cehennem içinde kayda değer büyüklükteki bir bölgeye hükmetmektedir ve hâlâ iyi bir karakterdir -zaman zaman çoğunluğun iyiliği için kötülükler yapmış olsa da…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top