Call of Duty: Mobile’da Zafer Almanızı Sağlayacak 5 Tüyo

Call of Duty Mobile sonunda burada ve bunlar yeni başlayanlar için en iyi ipuçlarından bazıları. Savaşlara hazırlanmanıza ve sizi zafer yoluna koymanıza yardımcı olacak öneriler.

Oyunu yeni indirdiyseniz ve erken bir avantaj arıyorsanız, ya da seviye 10’a yükselseniz de kazanmakta zorlanıyorsanız, yardım etmek için buradayız.

Seviye 7’ye kadar, botlarla karşı karşıya olduğunuzu ve gerçekte gerçek insanlar oynamadığınızı unutmayın. Bu yüzden öldürmeleri toplamak ve MVP ödülünü almak kolaydır. 8-10 arası seviyelerde daha zorlaşacak, ancak bu ilk yedi tur, oyununuzu hedeflemeniz ve kontrol etmeniz için becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Her iki durumda da, oyununuzu bir üst seviyeye çıkarmak için bu ipuçlarını deneyin.

Yeni Başlayanlar İçin Duty Mobile İpuçları 5 En İyi Çağrı

  1. Hedef Tercihinizi, Yerleşim ve Yüklemeyi Seçin
  2. Silah Yükseltmeleri ve Eklentileri
  3. Killstreaks’i Hızlı ve Etkili Kullanın
  4. Oynamak ve Haritaları Öğrenmek
  5. Tahmin edilebilir olmayın

Bunlardan bazıları açık görünse de, en küçük değişiklikler , seviye 20’de bir acemi veya oyuncu olsanız bile, oyununuz üzerinde büyük bir etki yaratabilir .

1. Amaç Tercih, Düzen ve Yük

Dokunmatik ekranlı bir mobil oyun olmak, karakterinizi ne kadar iyi hedefleyebildiğiniz ve kontrol edebileceğiniz Call of Duty’deki en önemli unsurlardan biridir. Tarzınıza ve beceri seviyenize uyan en iyi amacı ve ateş tercihini seçmek, kazanma ve kaybetme arasındaki fark olacaktır.

COD-Mobile amaç-stilleri
COD-Mobile amaçlayan

İlk oyun rehberi, hareketin temellerini ve mekaniği hedefleyen mobil cihazlarda öğreneceğiniz bir çekim aralığına götürecek. Hem temel hem de gelişmiş çekim modunu deneyin. Ardından, hangisini sevdiğinizi öğrenene kadar ikisini de canlı “çok oyunculu maçlarda” tekrar denemenizi öneririz. Unutmayın, 7. seviyeye kadar hala bot oynuyorsunuz, bu yüzden farklı bir amaç teknisyeni ile içeri girip yok edilmekten endişelenmeyin. Hala açıkta duran ve goofball gibi koşan aptal hedeflerle yüzleşeceksin.

Daha da önemlisi, düzeninizdeki tarzınızı tarzınıza uyacak şekilde değiştirmek isteyeceksiniz. Ekrandaki düğmeleri, amaç ve ateş tuşu gibi gizleyebilirsiniz ancak yine de kullanabilirsiniz. Oyun basitçe ekrandan çıkarır; böylece düşmanları ve savaş alanını daha iyi görebilirsiniz. Düzeni öğrenmeyi ve ardından mümkün olduğunca gizlemeyi öneririz.

Ve son olarak, herhangi bir COD oyuncusu yük hakkında her şeyi bilmelidir. Yeni başlayanlar için, savaşa girdiğiniz silahlar, ekler ve aksesuarlar budur. İlerledikçe, beş farklı yüke sahip olabilirsiniz. Bunları, en çok ihtiyaç duyduğunuz veya en ölümcül olabilecek silahlara sahip olacak şekilde özelleştirin. Bonus ipucu: Yüklemenizi ölümler arasında değiştirebilirsin, sadece eşleşmeyi değil. Öyleyse, bir kaç dakika boyunca gidip bir keskin nişancı olman gerekiyorsa, yap. 

2. Silah Yükseltmeleri ve Eklentileri

Birkaç tur oynadığınızda, silah güncellemelerinin, kırmızı nokta görüntülerinin, el bombalarının, genişletilmiş dergilerin ve diğer güzelliklerin kilidini açmaya başlayacaksınız. Artı, bugün karşılaştığım herkes gibi olabilir ve küçük bir avantaj için yükseltmeler ve ekstralar satın alabilirsiniz. Satın alma veya yükseltme olsun, hemen bunlardan yararlanın.

Kazandıkça, her gün oturum açıp öldürücü kareler kazandıkça, XP ve XP kartları kazanacaksınız. Ekranın sol üst kısmındaki “yükünüze” girin ve sahip olduğunuz her şeyi özelleştirin. Yükseltmeleriniz konusunda akıllı olun ve etrafınıza faydalı bir şey ekleyin. Kapak tarafında akıllı olun ve tüm XP’nizi aynı anda harcama.

İlk aşamalarda, XP’den tasarruf etmenizi ve yalnızca ihtiyacınız olanı eklemenizi öneririz. El bombası ve daha iyi bir kapsam gibi. Sonra ne istediğinizi ve başarılı olmanız ve ölümcül bir denizci veya keskin nişancı olmanız gerekene kadar XP’yi biriktirin. Bunu yaptıktan sonra, performansınızı ve silahlarınızı en üst düzeye çıkarmak için bir demet harcayın.

Şahsen, Sniper tüfeğine erken geçtim ve yeterince hareket etmeyen ve hala kontrollere alışmaya başlayan yeni başlayanlardan faydalandım. Ne kadar patlama.

3. Hızlı ve Etkili Killstreaks kullanın

Son birkaç yıldaki tüm Call of Duty oyunu gibi, en iyi oyuncular ya da sıcak kapsamı olan oyuncular, mükemmel oyunlarından dolayı ödüllendirilir. Eğer arka arkaya yeterince insan öldürürseniz bir öldürme ya da gol puanı alırsınız ve bunu yaparken mümkün olan en kısa sürede kullanmanız gerekir.

Düzenli COD oyunlarının aksine, Call of Duty Mobile çok oyunculu maçları inanılmaz derecede hızlı sona erebilir. İlk başlarda diğer takımı yok etmek için emniyete giremediğim ve öldürücü güçlerimi ya da avcı füzemi kullanamadığım birkaç an vardı. Bir keresinde maç sona erdi, diğeri de çok bekledim ve öldürüldüm.

Temel olarak, eğer bir ölüm cezası alırsanız, sığınak ya da takım arkadaşlarının örtüsünü aramalı ve çok geç olmadan çabucak kullanmalısınız. Oyun değiştiren bu son derece etkili hava saldırıları da dahil olmak üzere emrinizde olan her şeyden yararlanın. Tüm savaşı senin ve takımının lehine çevirebilirler!

4. Sık Oynamak ve Haritaları Öğrenmek

Herhangi bir iyi oyuncu tam olarak savaş alanından ne bekleyeceğini bilir. Güvenli bir şekilde yeniden yükleme yapabilecekleri yerlerde, keşifci olun ve kapalı kalmak için en iyi alanı tanıyın, ancak birkaç tane fotoğraf çekin. Daha önce de söylediğimiz gibi, ilk birkaç raunt gerçek insanlara karşı değil, oynadığınız haritayı ÖĞRENMEK için zaman ayırın. Sonra her haritayı öğren.

Nerede yumurtladığınızı ve iyi sıcak noktaları hatırlayın

Neyse ki Call of Duty Mobile’daki 9 haritanın bir kısmı, Nuketown gibi erken oyunlarda hayranların favorileridir. Bu yüzden onları zaten iyi tanıyor olabilirsiniz. Olmazsa, tüm haritaları öğrenmek için zaman ayırın, böylece öldürme raflarına katlanmak, çizgiler kazanmak ve rekabeti yok etmek için açık alanlardan yararlanabilirsiniz.

Alıştırma mükemmelleştirir ve bu oyuna herhangi bir oyunda veya sporda olduğu gibi uygulanır. Düşmanın öldükten sonra ortaya çıktığı her yer, hangi yönden geldikleri ve en iyi “kamp” noktalarının olduğu her şey. Bunların hepsini bilin, bu bilgiden yararlanın ve bazı fotoğraflar çekin.

5. Tahmin edilebilir olmayın

Bu son ipucu, herkesin zaten bildiğini varsaydığımız bir şeydir, ancak bir acemi iseniz, özellikle FPS atıcı oyunlarında, daha iyi olmanız için size uzun bir yol kat edecektir. Call of Duty gibi hızlı tempolu atıcı oyunlar ile olmak istediğiniz son şey tahmin edilebilir. Bir otobüsün arkasına koşarsanız, diğer taraftan aynı hızla çıkmayın. Dur, bekle ve belki arkanı dön ve diğer tarafa geç. Tahmin edilebilir olmayın.

Temel olarak, erken ve sonsuza dek başarının anahtarı, (keskin nişancı olmadığınız sürece) hareket etmeyi asla bırakmamak ve kendinizi zor bir hedef haline getirmektir. Sık sık dolaşın, çömelin, engellerin arkasına geçin ve asla tahmin edilemez olun. Çok fazla fotoğraf çekiyorum çünkü birinin nerede kaçacağını ya da ne yapacaklarını tam olarak biliyorum.

Düşmanın bir köşe başında dolaşmadan ya da bir binaya girmeden önce ne gördüğünü ve düşündüğünü düşünün. Sporadik olun, yan yana koşun ve öngörülemez kalın. Kolay bir hedef olmayın ve başlamak için gerçekten bilmeniz gereken tek şey bu.

Birkaç Daha Fazla Ayrıntı

Kapanırken, tamamen yeni Call of Duty Call: Mobile oyununu öğrenmenize, büyütmenize ve ustalaşmanıza yardımcı olacak birkaç şeyden bahsetmek istedik. Birincisi, kalçadan veya hareket ederken ateş etmeyin. Bunun anlamı, hiçbir zaman rastgele hedeflere ateş etmek istemezsiniz, çünkü o kadar doğru değilsiniz. Nişan alın veya çömelin ve kısa bir süre boyunca hareket etmeyi bırakın. Atışını yap, sonra çabucak siper al.

Ödüller, bonus silahlar ve ekstra DP için günlük giriş yapmayı unutmayın. Ayrıca, ekibinizle iletişim kurabilir (veya onları sessize alabilirsiniz) veya daha iyi bir deneyim ve daha fazla XP puanı için bir klana katılabilirsiniz. İle 100 milyon yüklemeler ve büyüyen, size her türlü yardıma gerekir.

Tüm menüleri ve seçenekleri incelediğinizden emin olun, çünkü bunların çoğu vardır. Ekranda gördüğünüzü, yükünüzü ve her görevde başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi maksimize edin. Ve son olarak, eğer Battle Royale modunu oynuyorsanız, takım arkadaşlarınızla bağlantıya geçmek, devrilen herkesi canlandırmak, iyileştirmelerinizi kullanmak ve daha da önemlisi eğlenin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top