Divergent (Uyumsuz)

Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Tris Prior için de bu kuralı uygulama zamanı geldiğinde kendiyle ilgili büyük bir sırrı keşfeder: Tris, ‘uyumsuz’dur ve herhangi bir gruba ait olması mümkün değildir. Asıl sorun ise uyumsuzların bir lider tarafından yok edildiği ve bu yüzden hayatını kurtarabilmek için kaçması gerektiği gerçeğiyle yüzleştiği an ortaya çıkar. Tris bu belalı yolculukta hem hayatta kalabilmek hem de kendisi gibi uyumsuzların bu düzende neden bu denli tehlikeli bulunduklarını öğrenebilmek için Four adlı gizemli bir yabancıya güvenmek ve onunla işbirliği yapmak zorunda kalır.

Film şuan 3 seriden oluşuyor 1. film Divergent (Uyumsuz) 2. devam filmi Insurgent (Kuralsız) ve 3. son film ise Divergent Series Allegiant, Part 1 (Uyumsuz – Yandaş 1. bölüm) den oluşmaktadır.

Divergent Series Allegiant, Part 2 (Uyumsuz – Yandaş bölüm 2 ) 2017 yılı yaz ayında vizyona girecekti fakat filmin yönetmeni 4. film vizyona sokmadı. Ve ardından uyumsuz yandaş bölüm 2′ nin televizyona uyarlanacağını söyledi ve ardından 2 yıl geçti film sevenler hala filmin devamını merakla bekliyor.

” Beni öldürmeye geliyorlar “
” Bunun olmasına izin vermeyeceğim “

Film Fragmanı :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top