Amazon, Yeni Kulaklığı ‘Echo Buds’ı Tanıttı

Teknoloji devi Amazon, Apple’ın AirPods’una ucuz yollu rakip olabilecek yeni kulaklığı ‘Echo Buds’ı tanıttı. Kulaklıklar, Amazon’un asistanı Alexa ile birlikte Siri ve Google Asistan’ı da destekliyor.

Amazon’un Apple rakibi yeni kulaklıklarının ismi Echo Buds olarak duyuruldu. Kulaklıkların en büyük özelliği ise Amazon’un asistanı olan Alexa’nın kulaklıklar ile kontrol edilebilmesi. Kulaklıklar sayesinde Alexa, kullanmak isteyen kullanıcılarının hemen yanında olacak. Özel bir şarj haznesiyle gelen kulaklık, tek başına 5 saat, hazneyle birlikte ise 20 saate kadar pil ömrü sunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Alexa ile eller serbest sesli iletişim kurulması noktasında tam entegrasyona sahip model, cihazlarla Bluetooth üstünden haberleşiyor. Bose ile kurulan ortaklık doğrultusunda üst seviye aktif gürültü engelleme yapabildiği aktarılan model, rakip AirPods’tan çok daha farklı bir tasarıma sahip. Kulak içi formunda olduğu için yalıtımı yüksek olan cihaz, firmaya göre çok yüksek ses kalitesi sunuyor ve şimdilik sadece siyah renkte karşımıza çıkıyor.

Yeni kulaklığın fiyatı da üretici şirketi düşününce oldukça ucuz sayılabilecek nitelikte. Echo Buds, yalnızca 129 dolarlık (yaklaşık 730 TL) fiyat etiketine sahip. Kulaklıkların ses kalitesi konusunda ise şu anda genel bir hüküm olmamasına rağmen iyi bir şey bekleyebileceğimizi söyleyebiliriz. Aktif gürültü engelleyici özelliğini en efektif şekilde getirebilmek için Bose firmasıyla çalışan Amazon, kulaklıklar kutudan çıkmadan güven vermeyi başardı diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top