Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko Kaptanlarının Cumhurbaşkanlığı Kupası Öncesi Açıklamaları

35. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı öncesinde Anadolu Efes takım kaptanı Doğuş Balbay ve Fenerbahçe Beko takım kaptanı Melih Mahmutoğlu önemli açıklamalarda bulundu;

Doğuş Balbay: “Geçen sene kazandığımız Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı tekrar müzemize götürmek hedefindeyiz. Sezon başındayız, her iki takım da çok çok hazır değil, bazı sakatlıklar ve talihsizlikler var. Fenerbahçe Beko da çok tecrübeli, finallerde, bütün kupalarda oynamış tecrübesi olan bir takım. Çok dikkatli olmalıyız. Sonuçta iki ekipten biri 40 dakika sonunda kupaya ulaşacak. Biz de çok hazır değiliz ama kupayı müzesine götüren takım olmak istiyoruz. Umarım Gaziantep’te tüm basketbolseverlere güzel bir basketbol izletiriz.”

Melih Mahmutoğlu:  “Yeni sezonun ilk maçına Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda çıkıyoruz. Zorlu bir hazırlık dönemi geçirdik. Birçok oyuncumuz Dünya Kupası’nda forma giydi. Tam takım olarak çalışabileceğimiz süre sınırlıydı. Bazı oyuncularımızda da sakatlık sorunları bulunuyordu. Bu yüzden en ideal hazırlık dönemini geçirebildiğimizi söyleyemeyeceğim. Ancak biz gücümüzü biliyoruz. Takım arkadaşlarım ve ekip olarak yapabileceklerimize güveniyorum. Çok zorlu ve uzun bir sezonun ilk resmi maçına çıkacağız. Elbette kupayla başlamak, sakatlıklar nedeniyle iyi bitiremediğimiz sezonun ardından güzel bir başlangıç yapmak en büyük dileğimiz. Maçın tüm biletlerinin satıldığını biliyorum. Fenerbahçe taraftarı bizi Gaziantep’te de yalnız bırakmayacak. Gittiğimiz her yerde en iyi şekilde destekleniyoruz ve yine aynısı olacak. İyi başlamayı, kupayla başlamayı ve devamında da tüm sezonu en iyi şekilde geçmeyi hedefliyoruz. Hem kendi takımıma hem de tüm rakiplerimize sakatlıksız bir sezon diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top