Prison Break (Büyük Kaçış)

İlk sezonda, bir inşaat mühendisi olan Michael’ın idama mahkum edilen abisini hapisten kurtarmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır. Başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanan ve büyük bir komplonun kurbanı olan Lincoln’ün suçlamalarında açıklar bulan ve abisinin bu suçu işlemediğine inanan Michael, çok ince detaylara sahip bir plan hazırlar. Çalıştığı şirketin projelerinden biri olan ve planının çizilmesinde yardımcı olduğu, abisinin bulunduğu Fox River hapishanesinin planlarını vücuduna dövme olarak işleten Michael, küçük bir suç işleyerek Fox River’a mahkum olarak girer. Kaçış macerası bu şekilde başlar. İzleyiciye oldukça duygusal anlar yaşatan bölümler, heyecan, merak, sevgi, nefret gibi birçok duyguyu da barındırmaktadır. Michael, Fox River’da çalışan ve ona yardım eden Sara’ya aşık olur.

Dizi şuan ilk olarak 4 sezon olarak çekildi. 4.sezonu 2008 tarihinde bitti. Ve Prison Break: The Final Break film çekilerek bitmişti. Fakat Efsane dizinin 5. sezonu çekildi ve 2017 Nisan ayında yayınlandı. Diziyi defalarca izleyen birisi olarak henüz izlemediyseniz hiç zaman kaybetmeden izleyin. 6. sezonu çekimleri süren Prison Break’in yapımcıları geçtiğimiz haftalarda iptal edildiği açıklanmıştı.

Dizinin bazı Karakterleri

Michael Scofield

Başarılı bir inşaat mühendisi olan Michael ağabeyinin bulunduğu hapishane onu kurtarmak için girer ve doktor Sara Tancredi ye aşık olur

Lincoln Burrows

18 yaşındayken üniversite eğitimi için 90.000 dolar borç alır ve kardeşi Michael’e verir ve bu paranın annesinin hayat sigortası olduğunu söyler. Bunun dışında çeşitli suçlar işler. Başkan yardımcısının erkek kardeşini öldürmekle suçlanır.

Lincoln: Hazır mısın ?
Michael: Hayır, sen ?
Lincoln: Hayır.
Michael: Tamam, gidelim.

Sara Tancredi

Valinin kızı olan doktor Sara Fox River hapishanesinde çalışmaktadır. Doktorda Michael Scofield’a aşık olur ve olaylar başlar.

Theodore “T-Bag” Bagwell

 Adam kaçırma, cinayet ve tecavüz gibi çeşitli suçlardan dolayı hapse atılır. Babasının down sendromlu olan kız kardeşine tecavüz etmesi sonrasında dünyaya gelmiştir. Tam bir suç makinesidir

Fernando Sucre

New York’ta oto parkta düzenli olarak çalışan Fernando, Maricruz’a aşık olur. Ancak elinde boş bir silahla bir likör dükkanını soymaya çalışırken yakalanınca hapse atılır.

John Abruzzi

 Diğer mahkûmlar, hatta katiller, Abruzzi’ye bulaşmaktan korkmaktadırlar. Ceza memurları kurallarına rağmen Abruzzi cezaevi iş kollarını işletiyor. Abruzzi iki cinayet ve iki de cinayete teşebbüsten suçlu bulunarak hapse atıldı. Otto Fibonacci Abruzzi aleyhinde tanıklık etti. Böylelikle Abruzzi Fibonacci’den nefret etmeye başladı ve şimdi öcünü almak istiyor. Abruzzi’nin bu tavrı Fibonacci’i tanık koruma programına girmeye zorladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top