6 Ay Sonra Herkesi Şok Edecek Gerçeklikte DeepFake Videoları Yapılacak

Deepfake teknolojisi o kadar hızlı ilerliyor ki, alanında önde gelen uzmanlardan biri olan Hao Li bile ayak uydurmakta zorlanıyor.

Li’nin su geçirmez kimliği var. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörü olarak ders vermediği zaman, oradaki en ikna edici derin temellerin bazılarının yaratıcısı .

Ve öngörülü bir ruh hali içinde. Çarşamba günü, bir MIT konferansındaki katılımcılara , kullanımı kolay teknolojinin mükemmel derinlikler oluşturmak için – çıplak gözle tespit etmek neredeyse imkansız olanların – sadece iki ila üç yıl uzakta olduğuna inandığını söyledi.

Korkutucu değil mi?

İki gün sonra, Li, CNBC’nin “Power Lunch” programında göründü ve gösterinin ev sahiplerine, sıradan insanların sadece altı ila 12 ay içinde “mükemmel gerçek” deepfakes yaratmalarını beklediğini söyledi .

Ne zaman CNBC sonradan MİT konferansta beri iki gün içinde değişti ne olduğunu sormak Li uzandı, o nedeniyle deepfake teknoloji üzerinde artan bir odak ve onun beklenen zaman çizelgesi “yeniden kalibre” zorunda kaldı yanıtını artan popülaritesi Zao bir kullanıcıların ünlü filmlere ve televizyon programlarına yüzlerini eklemelerini sağlayan derin uygulama.

Zao’nun deepfake teknolojisini uygulaması nispeten zararsız olsa da, Li ve diğer uzmanlar potansiyel zararlı kullanımları konusunda büyük endişe duyuyorlar. Yaygın olarak bulunabiliyorsa, ne kadar kötü aktörün şirketleri dolandırmak , kimlikleri çalmak , hatta seçimlere müdahale etmek için deepfake teknolojisini kullanabileceği hakkında hiçbir şey söylenemez .

Bunun olmasını önlemek için, Li şu anda Kaliforniya Üniversitesi ile Berkeley bilgisayar bilimi profesörü Hany Farid’da çalışıyor ve tamamen gerçek görünen derin yüzeyleri tespit etmek için teknoloji geliştiriyor.

MIT konferansına katılanlara, “Derin yüzeylerin mükemmel olacağını varsayan bir yaklaşım üzerinde birlikte çalışıyoruz” dedi. ”

Bu yaklaşımın henüz net olamayacağı henüz belli değil – ancak 2020 ABD başkanlık seçimlerinin bugün kusursuz internet teknolojisi günlük internet kullanıcıları tarafından kullanılabilir hale geldikten sonra gerçekleşmesi bekleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top