Titanic (Titanik)

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan ‘Titanik faciası’, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bir film.
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.
James Cameron’un, seyirciye bir zaman makinesiyle yolculuk ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi ‘Titanic’ tam 14 dalda Oscar adayı olarak ‘En İyi Film’ dahil 11 ödülü kazanmıştı.

“Bir bilet kazandım, Rose. Hayatım boyunca başıma gelen en güzel şeydi. Bana seni getirdi.”

Ayrıca film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012’de yeniden vizyona girmiştir. Film oyuncuları Leonardo DiCaprio (Jack Dawson) ve Kate Winslet (Rose DeWitt Bukater) canlandırdığı karakterlere verdiği duyguyu filmi izlerken hissedebiliyorsunuz. Filmi 3 saat 30 dakika olmasına rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. 11 ödül alan bu efsane baş yapıtta Leonardo Di Caprio’nun kesinlikle bir oscarı eksik olan filmdir. Hangi sebepten alamadı hala anlamış değilim…

” Nereye gidiyoruz bayan “
” Yıldızlara “

Gerçek bir aşk filmi izlemek istiyorsanız ve bu filmi izlemediyseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ediyoruz. Yıllar geçse de etkisi altında kalacağınız her anı etkileyici olan gerek müzikleri gerekse oyunculuklar la bu filmi defalarca izlemek isteyeceksiniz.

“Bende resmi bile yok… O sadece hafızamda.”
” Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir okyanustur. “

Filmin Fragmanı ;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top