Peaky Blinders 5. sezon Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Peaky Blinders, sezon 5 neredeyse geldi, bu yüzden kendinizi hazırlamak için, ilk bölümden yoğun bir şekilde süren kısa bir fragmanın yanı sıra, şu anda okuyabileceğiniz ilk bölüm hakkında bir spoiler incelemesi yaptık .

Şov, 2017’de bugüne kadarki en güçlü pistlerden biriydi. Dördüncü seri, Shelby klanını mafya babası Luca Changretta’ya (Adrien Brody) karşı karşıya görüyor.İLGİLİ HİKAYEPeaky Blinders filmi: destansı 2. Dünya Savaşı finali

Büyük bir kayıp olan Bar ( RIP John Shelby ), Tommy ve eşi büyük ölçüde çetesiz savaştan çıktı, bu BBC’nin aynı zamanda dördüncü ve beşinci serileri de devreye sokması nedeniyle şaşırtıcı değildi .

Dahası, yaratıcı Steven Knight şimdi altıncı ve yedinci seriyi planlıyor, yedi seri dizinin sonunu işaretlemesi bekleniyor . “Benim tutkum, iki savaş arasında bir ailenin hikayesini yapmaktır, bu yüzden 1939’da Birmingham’daki ilk hava saldırısı sireniyle bitirmek istemiştim. ,” açıkladı.

Tabii ki, bu yıl her şey sona erebilirdi, ama şükürler olsun ki Knight gitmesine izin vermekte zorlandı.

“Yapmayı seviyorum. Dünyayı seviyorum” dedi . “İlk başta bu seriyle bitirecektik, ama sadece şimdi girecek çok fazla insan olduğunu düşündüm. Durması çok utanç verici.”

Knight ekledi : “Niyetim daima [Tommy] ‘yi kullanmaktı, bu yüzden sonunda iyi şeyler yapan gerçekten iyi bir adam.

“Ve bu yolculuğun nasıl gerçekleştiğini ve neden olduğunu ve Birinci Dünya Savaşı’nın tüm travma sonrası stresiyle başa çıkmayı ve bununla hiç bir zaman ilgilenmediğini bulma. şimdi unut gitsin. ‘ Bu boyunca onunla kalacak. “

Ama şimdiye kadar beşinci sezon hakkında başka ne biliyoruz? Kendine bir viski dökün ve şimdiye kadar ortaya çıkan tüm kilit bilgileri okuyun.Peaky Blinders, En İyi Drama Serisi için BAFTA’yı kazandıDigital Spy GB tarafındanVideo oynatmak

Peaky Blinders, sezon 5 çıkış tarihi: Ne zaman bekleyebiliriz?

BBC sezon beş olacağını doğruladı bu yıl bizim ekranlar isabet üzerinde Pazar, 25 Ağustos at 9 için bölüm 1’in galası .

Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle

Beşinci sezonun prömiyeri ‘Kara Salı’ başlıklı The Wall Street Crash haberiyle Shelby ailesini bir araya getirecek ve elbette aile işini ilerletmeyi etkileyecek.

Ayrıca, Tommy’nin politik kariyeri, Commons Evi’ndeki ilham verici konuşması sayesinde güçlenerek güçlenecek – dolabındaki iskeletler yakında pozisyonunu riske sokabilse de.

Bu arada, Tommy’nin politik kariyeri, Avam Kamarası’nda eğlenceli bir konuşma yaparken güçlenmeye devam ediyor. Ancak geçmişinin hayaletleri kısa süre sonra pozisyonunu baltalamakla tehdit ediyor.

Neyse ki, istekli taraftarlar başka bir bölüm için uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. Pazar günü ‘Kara Salı’ havalanmasından sonra, ikinci sezon beş bölüm yalnızca bir gün sonra saat 9.30 ‘da 26 Ağustos Pazartesi günü Banka Tatili’nde yayınlanacak .

“Kara Kediler” Tommy için potansiyel olarak yıkıcı bilgi isteyen gizemli bir yeni müttefik sunacak. Rakip bir grup onun için de şiddet içeren bir soruna yol açacaktır.
İLGİLİ HİKAYEPeaky Blinders 5 serisi iki gece lansmanını duyurdu

Instagram’daki soru-cevaplar sırasında, Finn’i oynayan Harry Kirton, daha önce yılın sonlarına doğru geldiğine işaret etmişti: ” Peaky muhtemelen bu yılın diğer ucunda çıkıyor.

“Öyleyse, Eylül / Ekim zamanı. Çok heyecanlıyım ve siz de olmalısınız. Finn’in (yeni) mevsiminde büyümesi gerekiyor.”

Fakat yine de biraz beklememize rağmen, en azından arkasındaki ekibin iş zor olduğunu biliyoruz, yönetmen Anthony Byrne ( In Darkness, Ripper Street ) Instagram’daki paylaşımları paylaşıyor:

Bu yıl büyük bir değişiklik, beşinci seri geldiğinde BBC2 yerine BBC One’da yayınlanacak olmasıdır .

” Peaky Blinders , oyununun zirvesinde birinci sınıf bir dramadır ve İngiltere’nin en büyük kanalına taşınması için zamanı geldi. Steven Knight’ın destansı hikaye anlatımı otantik ve tamamen çekicidir ve zevk almasını sağlamak istiyorum. BBC One’da daha geniş bir izleyici kitlesi, “dedi.

“Dördüncü seriye ve genç izleyicilerle olan etkisine daha iyi bir cevap veremezdik. Bu hamle, BBC İki’ye yeni dramayı denemek için daha yaratıcı bir boşluk bırakacak.”

Ancak değişmeyen bir şey, şovun kusursuz tema şarkısı olan Nick Cave’nin ‘Red Right Hand’idir.

Geçenlerde Birmingham’daki bir soru-cevap bölümünde ( BirminghamLive aracılığıyla ) konuşan Cave, izleyiciye şu soruyu sordu: “Birkaç yıl önce, BBC’de yayınlanan yeni bir gösteri ve açılış sahnesinde kasvetli bir caddede yürüyen bir adam vardı. 1900’lerin başlarında Birmingham, ‘Red Right Hand’ adlı şarkınıza şarkı söyleyin. Bana, Peaky Blinders’ın bir sonucu olarak müziğinize ve kişiliğinize ilgi duyduğunuzu gördünüz mü? “

“F ** kralı Birmingham,” diye cevapladı Mağara. “Bu harika bir şov. Ama birçok insan bana gelip ‘Ben büyük bir hayranıyım’ diyerek müziğimi Peaky Blinders aracılığıyla keşfetti . Ama Birmingham gerçekten böyle miydi?”

Adam bağırdı: “Hala öyle.”

Peaky Blinders 5. sezon fragmanı: İzleyebilir miyim?

Peaky Blinders’in 5. sezonunun ilk fragmanı indi ve İngiltere’nin Faşistler Birliği’ne liderlik etmeye devam eden Tommy Shelby’in yeni sağ düşmanı Oswald Mosely’yi (Sam Claflin) takdim etti.

Prömiyeri beklerken, prömiyer bölümünden zevk alacağınız bir sürü sulu klip , ayrıca daha sonra Split aktris Anya Taylor-Joy’un oynadığı Michael Gray’in (Finn Cole) yeni aşk ilgisine daha yakından bakın .

BBC ayrıca , 1 Ocak’ta 2019 drama kayrak için bir fragman yayınladı ve gösteri makarasında birkaç hızlı Peaky peekiyle yayınlandı .

Peaky Blinders 5. sezon oyuncu: İçinde kim var?

Joe Cole neden Peaky Blinders’i terk ettiğini açıkladıDigital Spy GB tarafındanVideo oynatmak

Cillian Murphy tarafından bir kez daha Tommy Shelby olarak önderlik ettiği, Joe Cole dışında bir önceki serinin tüm oyuncu kadrosunun geri döneceği doğrulandı .

Buna Helen McCrory (Polly Teyze), Paul Anderson (Arthur Shelby), Sophie Rundle (Ada Shelby), Kate Phillips (Linda Shelby) ve Natasha O’Keeffe (Lizzie Stark) ve Aidan Gillen ve Jack Rowan (baba olarak) dahildir. ve oğlu ağır ağırlıkları Aberama ve Bonnie Gold).

Gillen aslında yeni bir karakter gibi hissedebilir, Aberama için bir oyuncu sayesinde çok hoş geldiniz.

“Üç yıl. Bence dört mevsim bitiminden sonra ayrılmamızdan üç yıl sonra. Doğru mu? Bu yüzden karakterlere saç kesimi yapmak, bıyık yetiştirmek ve yeni bir takım elbise almak için bir fırsat veriyor” dedi. Digital Spy anlattı .

Aiden Gillen - Peaky Blinders sezon 5

CARYN MANDABACH PRODÜKSİYON / KAPLAN BOYU PRODÜKSİYON / MATT SQUİRE BBC

“Aslında ne hakkında ya da nerede olduğu ve kaza – mali kaza hakkında ne kadar söylendiğini bilmiyorum. Bir yük kaybettikleri göz önüne alındığında, Shelbys için bahis miktarını yükseltti, sanırım. Bunun üzerinden para.

“Bu 1930’lar biliyor musun?” ekledi. “Yani biz 1930’lara giriyoruz, sanırım. Her yerde ilginç bir on yıl. Ve, biliyorsunuz, tutarlı var… daha önce giden her şeyle tutarlı olan şeyler var, ama belli ki yapamazsınız. aynı şey tekrar tekrar. “

Kate Phillips ne özel bir röportajda onun karakteri için yanındaki alay Dijital Spy , ve kocası Arthur – – onun meydan olarak, Linda Shelby devam edeceğini ortaya “Tommy’nin tarafında [kardeşi-in-law] bir diken” olmayı “otoriter aile üzerindeki etkisi “.

Bununla birlikte, bu Linda’nın ailesini önemsemeyi bırakacağı anlamına gelmez:

“Orada hala çok fazla sevgi var, hala paylaşıyorlar ve sanırım bunun tadını çıkarmaya çalışıyorlar. Sanırım onun içindeki Quaker. Onun için gerçekten şaşırtıcı bir çatışma yaratan şey bu; ondan çıkıyor. “

Charlie Murphy (Jessie Eden), Kingsley Ben-Adir (Col Ben Genç), Harry Kirton (Finn Shelby), Packy Lee (Johnny Dogs), Ned Dennehy (Charlie Strong), Ian Peck (Kıvırcık) ve şair / müzisyen Benjamin Zephaniah ( Yeremya İsa) da hepsi dönüyor.

Peaky Blinders sezon 5 (00.01 BST Cuma 9 Ağustos'a kadar ambargolu ambargo)

BBC STÜDYOLARI / CARYN MANDABACH YAPIMLARI BBC

Beşinci seri için bekleme devam ettikçe, ilk bakışta bazı oyuncu fotoğrafları da düştü.

Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle

Açlık Oyunları ‘Sam Claflin ayrıca, gerçek yaşam faşist lideri Oswald Mosley gibi gösteriyi katılacak yeni bir film setinde fotoğrafları ortaya çıkan aktör.

Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle

Peaky Blinders Londra galasındaki karakterinden bahseden Sam Claflin, Digital Spy dahil olmak üzere basına şunları söyledi : “Oswald Mosley hala çok genç ve pek çok açıdan deneyimsiz. Ama aynı zamanda Tommy’den çok daha tecrübeli.

“Bence ikisinin birbirini yenmeye çalışmak ve birbirlerini kullanmaktan zorlandığını düşünüyorum. Ama Tommy’nin bu seri için özellikle bence çok farklı ve çok farklı bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum, Tommy’nin savaşması çok daha fazla. Tommy onun en büyük düşmanı. “

Fakat ne yazık ki, Tom Hardy’nin sonunu Alfie Solomons olarak gördük, hasta gangster Tommy’nin dördüncü seriye ihanet edip suratına kurşun sıktı.

Peaky Blinders, 5. sezon (00.01 BST Cuma 9 Ağustos'a kadar ambargolu ambargolu): Tommy Shelby (Cillian Murphy)

Serinin dördüncü finalinde isim kontrolü yapıldıktan sonra, beşinci dizide Al Capone’u görme şansımız vardı, şimdi Peaky Blinders onunla iş yapıyor.

“Bu harika olurdu,” dedi Paul Anderson Digital Spy’a . “Şimdi serinin başladığı periyot, Chicago, New York’u yönetiyordu, o oydu … ve Michael (Finn Cole) oradaydı, onunla arkadaş oluyordu, eğer öyleyse harika olurdu. mafya bu giriş. “

Bazı taraftarlar , Boardwalk Empire’daki ünlü gangsterin inanılmaz resmini çektikten sonra Stephen Graham’ı rol almaya çağırmıştı .

Ancak, Knight’a göre bu olmayacak . “Al Capone olmayacak. Gerçekten de yok” dedi ve ekliyor: “Beşinci seride çok fazla olacak (büyük konuk konuk yıldızları olacak).”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top