Upgrade

2018 yapımı bilim kurgu-gerilim kategorisinde olan Upgrade; Akıllı ev/araçların ve yapay zeka teknolojilerinin gündelik hayata yaygın şekilde dahil olduğu bir gelecekte geçiyor ve bir soygun sırasında eşini kaybeden ve felç kalan Grey Trace’in, deneysel bir tedavi sonrası vücudunun kazandığı üstün yeni özelliklerle birlikte intikam arayışını konu ediniyor.

Felçli başrol oyuncumuz Grey Trace’e  eğer STEM’i üzerinde denemesine izin verirse vücudunu yeniden kullanabileceğini söylerler. Sinir sistemine eklemlenen STEM, Grey’in vücudunun kontrolünü yeniden ele geçirmesine yardım eder. Grey, her ne kadar STEM’i düşünceleriyle kontrol edebilse de, yapay zeka STEM’in kendine ait bir sesi ve planları vardır. STEM, Grey’e Asha’nın katillerini bulmakta ve intikamını almasında yardımcı olacaktır. Fakat bunu yaparken de git gide kontrolü eline almaya başlar.

Uzun bir Black Mirror bölümü izlermiş gibi bir film. Güzel dövüş koreografileri, sürükleyici sayılabilecek bir intikam hikayesi, soundtrack, işleniş,oyunculuk, kullanılan çekim yöntemleri, efektler her biri birbirinden güzeldi bu filmde.  Zekice bir bilim kurgu işleyişi. Fragman fazla başarılı değil ama siz fragmana aldırmayın, film gerçekten harika!

Fragman:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top