Flyboard Air’un Askeri Uygulamaları Olabilir

9 Ağustos 2019 – İngiliz Kanalı’nı başarıyla geçen, jet destekli bir hoverboard, ABD ve Fransız ordusu tarafından test ediliyor.

GraphicNews

Franky Zapata’nın Paris’teki Bastille Günü’ndeki görüntüsü ve ardından İngiliz Kanalının jet destekli bir hoverboard kullanılarak geçilmesi dünya çapında halkın şaşkınlığına neden oldu. Ancak, eşsiz kişisel anten aracı, gelecekteki olası bir uçan lojistik veya saldırı platformu olarak gören ABD ve Fransız ordusu için zaten ilgi çekici. 

Yeşil Goblin’in atabileceği bir Örümcek Adam düşmanı gibi görünen jet destekli bir hoverboard, Temmuz ayında Paris’teki Bastille Günü kutlamalarında gerçekleştirdiği dramatik gösteriden bu yana dünyadaki insanların hayal güçlerini ve ardından İngilizce’de 35 kilometre uçuş gerçekleştirdi. Kanal.

Ancak, Teknolojik Flyboard Air, uygun unvanını kullanmak için, sadece bir cesaret oyuncağı olmaktan öteye geçebilir. Hem ABD hem de Fransız ordusu, makineyi muhtemelen yeni bir uçuş lojistiği veya saldırı platformu haline gelmesi amacıyla test ediyor. Aslında, o kadar ciddi ki Fransızlar, projeye 1.5 milyon dolar pompaladılar, başka şeylerin yanı sıra, daha sessiz motorlar geliştirdiler. 

Mucit Franky Zapata’nın 14 Temmuz’da Paris’te şovu çalması, Champs-Élysées’i bir saldırı tüfeği ile uçururken halka, geleceğin askerinin neye benzeyebileceğine dair hayali bir vizyon kazandırdı. Ama bu gerçekten bir olasılık mı yoksa sadece bir fantezi uçuşu mu?

Fransız Savunma İnovasyon Ajansı sözcüsü Marion Laguës şöyle diyor: “Durduğu gibi Teknolojik FlyBoard Air’in operasyonel kullanımı yoktur. Bunun nedeni, sınırlı bir özerkliğe sahip olması, göze çarpması zor ve uçması zordur. Ancak yeni kullanımları önceden yapılandırır. Bu ilginç olan gelişme umutlarıdır ve Savunma Bakanlığı, bu tür bir uçağın yapabileceği misyon türlerini araştırıyor. ”“ 

Bir uçak ”olarak adlandırmak, başlangıçta Zapata’ya 2017 yılında makinelerinin topraklanması gibi bazı sorunlara neden oldu. Sertifikasız olduğu için pilot lisansı olmadığı için. Bununla birlikte, Zapata yardım için Fransız ordusuna ulaştıktan sonra, sivil havacılık otoritesi, deneysel teknolojik olan hoverboardunu test etmeye devam etmesi için kendisine özel bir bağış verdi.

Gençlerimizin bu tarz çalışmalar yapmalarını tavsiye ediyoruz. İlk olarak bakıldığında zor gibi gözükse de teknoloji üretmeye ne kadar küçük ürünler başlar isek o kadar yol alırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top