Kan Testi ile 5-10 Sene İçerisinde Ölüp Ölmeyeceğimizi Öğrenebileceğiz

Yaşam açısından kışkırtıcı yeni bir çalışma, 14 farklı biyo belirteç, bir kişinin gelecek 10 yıl içerisinde ölme riskini herhangi bir geleneksel modelden daha iyi tahmin edebileceğini ortaya koyan bir kan testi olduğunu gösteriyor. Araştırma, klinik ortamlarda geniş çapta konuşlandırılmaya devam etmenin uzun bir yoludur ve test, insan uyuşturucu denemelerinde ölüm için bir taşıyıcı son nokta olarak en çok kullanılan yöntem olabilir.

Prospektif kan testi, araştırmacıların tüm nedenlere bağlı ölümlerle ilişkili olarak tanımladıkları 14 biyolojik belirleyiciyi izler. Tanımlanan biyobelirteçler spesifik hastalıklarla ilişkili değildi, bunun yerine yağ asidi metabolizması, iltihaplanma ve glikoliz için işaretler dahil olmak üzere genel sağlığı temsil ediyordu.

Araştırmacılar, testi tüm yaş gruplarına yayılmış 44.000’den fazla denekten oluşan bir örneklem setinde doğruladı. Çalışma, testin ürettiği prediktif mortalite skorunun her yaştan kadın ve erkekte doğru olduğunu göstermektedir.

Yaşam açısından teknolojik alanlarda bir çok gelişme gerçekliyor. Tavsiye bizden ekibi bizler sizlere bunları iletmeye devam edeceğiz.

Kaynak
https://newatlas.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top