İzmir Orman Yangını

Güzel ülkemiz Türkiye’ de orman yangınları haberleri bitmek bilmiyor. Ülkemiz genelinde sebebi tam olarak net bir şekilde açıklanamayan ve ardı ardına gelen orman yangınlarına şahit oluyoruz. Neden yanıyor bu ormanlar ihmal mi var yoksa bir sabotaj mı? 1 ay içerisinde doğal güzelliklerimize zarar gelmektedir. Ancak insan doğayla savaşırsa her iki tarafta kaybeder.

Haberler İzmir’ in çeşitli bölgelerinde yer alan yangınlar kontrol altına alınamayıp daha ileri duruma gelecek şekilde büyümüştür. Orman yangınlarını önlemek amacıyla bir kanun veya yasa gelmesi görüşündeyiz. Aksi takdirde herhangi bir ihmalde çıkan orman yangınlarının hesabını soramayız. Başı boş insanlar tarafından bile bazen bu yangınlar yanlışlıkla çıkabiliyor veya bunun yanı sıra sabotaj bile yapılıyor bilerek ancak biz bunların önüne öncelikli bir sistem kurup engel olamıyoruz. Doğal güzelliklerimiz gözlerimizin önünde yanarken bizler hiç bir şey yapamıyoruz.

Her vatandaşımızın bu durumla ilgili bilinçlenmesi ve yangın anında neler yapılabileceğini bilmesi gerekmektedir. Bunlar için şehirlerde dev ekranlarda eğitimleri gösterilmesi gerektiğini savunuyoruz. Doğa bizim evimizdir doğa olmaz ise yaşayacak yerimiz olmaz. Bu yüzden her bireyin bilinçlenmesi ve bu tarz olayların büyük kayıp vermeden önüne geçilebilmesi için çeşitli önlemler alınmasını tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top