Spotify, müzik planları için daha yüksek fiyatlar düşünüyor olabilir.

Abonelik akış servisinden yeni bir şey alamamış olsanız bile Spotify için daha fazla para ödemek ister misiniz? Bloomberg’e göre , İsveç şirketinin kendisine sorduğu soru bu . İskandinavya’daki ev çiminde daha pahalı fiyat planlarını test ederek, aile katından başlayarak yanıtlamayı planlıyor. İsimsiz kaynakların haber servisine verdiği demeçte, doğrulanmayan testin bu planın fiyatını% 13 artıracağını söyledi.

Spotify, uygulaması içindeki yeni özelliklerden, akışlı müzik servisine eşlik eden yeni cihazlara kadar her şeyi test etme konusunda uzun bir geçmişe sahip. Bu testlerin bazıları etrafta yapışır, diğerleri ise aynı hızla buharlaşır. Spotify’ın, şu anda baskın bir müzik servisi olduğu Avrupa pazarının dışına çıkma oranlarını artırmayı planlıyor olup olmadığı bilinmiyor. ABD gibi diğer pazarlarda da Apple Music’in izini sürüyor ve bu da fiyat ayarlamalarının rekabetçi gerçeklere dayanacağı anlamına geliyor olabilir. YouTube Müziği, Pandora ve Amazon Müziği, ABD’deki en üst sıraya çıkmakta ve fiyat değişikliklerini düşünmek için özellikle zorlu bir yer haline gelmektedir.

Yine de, Bloomberg’in belirttiği gibi, şirket çok az seçeneğe sahip olabilir. Müzik etiketlerinden ve sanatçılardan düşen gelirler karşısında ateş altında – dünya genelinde abone sayısında büyük bir ipucu olmasına rağmen – Apple veya Google gibi şirketlerin müzik işletmelerini kesintisiz bir şekilde işletmeleri, hatta Spotify’ın sahip olduğu bir zarara uğramadıkları bilinmiyor. Yıllarca yapılır, ancak uzun vadeli bir strateji olarak yapmaya devam edemez. Aynı zamanda, Spotify, Apple’ın şirketleri uygulama içi satın almalardan aldığı ücretler üzerinden Apple’a karşı şikayette bulundu; bu, Spotify’ın alt satırında daha da fazla baskı yaratabiliyor.

Geliri bir kenara bırakan endişeleri olan Spotify, platformunu geliştirmek, evde ve dışarıda dinleme arasında daha kolay geçiş yapmak için tercih edilen cihazlar, kişiselleştirilmiş çalma listeleri , ses etkin reklamlar , sanatçı engelleme , sosyal dinleme ve daha iyi podcast keşfi gibi özellikleri test etmeye yoğun bir şekilde dahil oldu . Radyonun geleneksel kalesine bile vurdu: Sabah sürüşü .

Bu özellikler hizmete daha fazla kaydolmaya yol açmayabilir, ancak kullanıcılar bunları değerli buluyorsa, şirket fiyat artışlarını takip etmeye karar verse bile, bir rakip için Spotify’ı azaltma olasılığını düşürür. AT&T abonesi misiniz? Spotify Premium’u ücretsiz olarak edinebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top