Sahaya Atlayan Youtuber

Çarşamba günü ülkemizde Beşiktaş stadında yapılan LiverpoolChelsea maçında sahaya Youtube Deli Mi Ne? kanalının sahibi sahaya girdi bunun örneğini bir kaç maçta bir kadının atlamasıyla birlikte gördük. Ancak sosyal medyanın vahim gücü insanların bu yönde hareketler yapmasını sağlıyor. Dün dünya gündemine giren Deli Mi Ne? sayfasının sahibi yaklaşık 100 bine aşkın abone kaybetti ve çok da iyi oldu. Ülkemizde bu nevi önemli olan bir organizasyon da bu şahsın sahaya atlaması oldukça manidar oldu. İnsan kendi kendine soruyor abone kazanmak için bunu yapmaya değer miydi. Bizce değmezdi ancak bunun suçlusu bu insan değil tam olarak o kanalı takip eden insanlardır.

Ülkemizde yaşayan insanların artık anlaması gerek bir konu var. Eğer bizler bu tarz insanlara fazla yüz verecek olursak böyle durumlar ile karşılaşabiliriz. Bu yüzden kendi kültür gelişimimizi artırmamız gerekmektedir. Twiter sayesinde küçük bir 100 binlik abone kaybı tabi ki bu adama herhangi bir etki etmeyecektir. Ülkemizin bu denli hassas zamanlardan geçtiği bir dönem içerisinde “Fuck off” yazılı bir tişörtle bu insanın sahaya girmesi ülkemize prestij kaybı yaşatmıştır. Tabi ki bu arkadaşı savunacak insanlar olacaktır. Ve bu duruma nolmuş ya olabilir gibi cümleler ekleyecektir. Ancak biz herhangi bir ülke değiliz tüm Avrupa ve batı ülkeleri ülkemizi kötülemek amacıyla açık ararlarken bu durumun yaşanması onlar için adeta bir zevk olmuştur. Ve bu etkinlik altında verdiğimiz sonuç ise Türkiye’ de yapılan etkinlikte böylesi önemli bir olayda güvenlik açığı olmuştur. Mesajı gidecektir. Bu yüzden bu arkadaşın yaptığının bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz. Ve bugün kara listemize yani “Tavsiye Etmiyoruz” kategorimize girdiğini duruyoruz.

Her hareketin bir bedeli olmalı ve yaklaşık bu bedel 24 saattir 100 bine aşkın abone karşılığıyla ödenmiştir. Umarım iyi bir ders alabilir bu arkadaş yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top